10% spadki obrotów Kindred Group

W Aktualności DNIA
- Updated

Spadek w obrotach na zakładach sportowych spowodował silne odbicie w innych segmentach sprzedaży. Kasyno i pokera wyraźnie rosną kosztem zakładów sportowych.

Dzienne przychody Kindred Group spadły o 10% w stosunku do średniej w 2019 r., ponieważ niskie obroty bukmacherskie zbierają swoje żniwo po odwołaniu wydarzeń sportowych z powodu pnademii Covid-19. Procentowy spadek został obliczony przez operatora na podstawie 15-dniowego okresu pod koniec marca, w którym większość wydarzeń sportowych została już przełożona na skutek pandemii koronawirusa.

Dzienne przychody brutto w tym okresie wyniosły średnio 2,2 miliona funtów. Firma ze Sztokholmu odnotowała „solidny wzrost” przychodów z innych produktów, w tym z kasyna i pokera, jednak nie wystarczyło to do utrzymania poziomu sprzedaży.

Mimo to szacuje się, że przychody Kindred Group za I kwartał 2020 r. wyniosą około 250 mln GBP, co stanowiłoby wzrost w porównaniu 224,4 mln GBP w 2019 r. Ostateczne wyniki zostaną opublikowane 24 kwietnia.

Zarząd Kindred zalecił również, aby nie wypłacać dywidendy akcjonariuszom, ponieważ operator stara się poradzić z niepewnością spowodowaną przez Covid-19 i przygotować się na przyszłe inwestycje. Henrik Tjärnström, dyrektor generalny Kindred Group, powiedział, że zmiany społeczne i behawioralne wykazane przez konsumentów podczas epidemii przyspieszą migrację klientów z trybu offline do trybu online. „Oczekujemy, że wpływ koronawirusa na naszą działalność będzie tymczasowy, a wydarzenia sportowe będą stopniowo wznawiane w trakcie lata lub po jego zakończeniu. Aby zmniejszyć wpływ tymczasowo niższych przychodów na sportu, dostosujemy naszą bazę kosztów poprzez obniżenie poziomu wydatków marketingowych, niższe koszty operacyjne i opóźnienie niektórych inwestycji.”, powiedział Tjärnström.

„Kindred nadal będzie czerpać korzyści z szerokiego zasięgu geograficznego i szerokiej gamy produktów, a także modelu biznesowego, który był odporny w poprzednich okresach spowolnienia gospodarczego. Chociaż obecna sytuacja wiąże się z kilkoma wyzwaniami, jestem bardzo pozytywnie nastawiony do perspektyw Kindred na przyszłość.”, dodał CEO Kindred Group.

Zobacz też

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...
IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu