38 milionów Amerykanów postawi zakłady na NFL

W Aktualności DNIA
- Updated

Nowa ankieta przeprowadzona przez American Gaming Association (AGA) ujawniła, że prawie 40 milionów Amerykanów postawi zakłady na NFL w tym sezonie. To kolejny przykład potwierdzający, iż decyzja Sądu Najwyższego umożliwiająca poszczególnym stanom legalizację zakładów sportowych było decyzją w USA oczekiwaną.

AGA opublikowała wyniki nowej ankiety, które pokazuje, że 38 milionów dorosłych w USA planuje obstawiać mecze National Football League (NFL) w tym sezonie. Liczba ta stanowi 15% dorosłej populacji USA. Badanie przeprowadzone przez Morning Consult wskazuje również, że jedna czwarta (24%) dorosłych Amerykanów twierdzi, że postawiłaby zakład na NFL w tym sezonie, gdyby zakłady sportowe były legalne w ich stanie.

Ankieta została przeprowadzona online w dniach 7-12 sierpnia i objęła próbę 11 000 dorosłych Amerykanów.

„Przy okazji stulecia NFL więcej Amerykanów niż kiedykolwiek może obstawiać zakłady korzystając z bezpiecznych, dobrze regulowanych środowiskach. Oczywiste jest, że w miarę jak kolejne jurysdykcje stanowe wprowadzają politykę zapewniającą legalną alternatywę dla niebezpiecznego nielegalnego rynku, konsumenci idą w ich ślady, szukając ochrony, na jaką zasługują.” – powiedział Bill Miller, dyrektor generalny AGA.

Co więcej, przeprowadzone badanie pokazuje, że 75% obstawiających zakłady na NFL twierdzi, że częściej i chętniej ogląda mecze, które obstawia. 28% częściej bierze udział jako kibic w meczu, na który postawili zakład, a 51% chętniej ogląda programy i komentarze przedmeczowe.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu