79 operatorów zainteresowanych holenderską licencją

W Aktualności DNIA
- Updated
Netherlands

Według holenderskiego Urzędu ds. Hazardu (KSA) siedemdziesięciu dziewięciu operatorów wyraziło zainteresowanie uzyskaniem licencji na gry hazardowe online w Holandii.

Nazwy zainteresowanych stron nie zostały ujawnione przez KSA, ale takie marki bet365, Kindred Group, Betsson i GVC Holdings zaznaczyły wcześniej, że będą ubiegać się o holenderską licencję.

Z oświadczenia KSA wynika, że nowa holenderska ustawa o grach hazardowych online wejdzie w życie 1 lipca 2020 r., a regulowane operacje rozpoczną się w styczniu 2021 r.

W zeszłym miesiącu KSA zaprosiła operatorów egaming do zarejestrowania swojego zainteresowania w celu oszacowania zapotrzebowania na licencje i ustalenia, czy w procesie licencjonowania będą wymagane dodatkowe zasoby ludzkie.

Operatorzy mają czas do 21 czerwca, aby przedstawić swoje zainteresowanie.

„Jeśli wiemy, ile aplikacji możemy się spodziewać, możemy odpowiednio zorganizować cały proces licencjonowania. To leży w naszym interesie, ale także w interesie wnioskodawców” powiedział przewodniczący KSA, Rene Jansen.

Nadal jednak nie wspomniano o procesie licencjonowania dla tych operatorów, którzy zostali wcześniej ukarani przez KSA za dostarczanie nielicencjonowanego egamingu holenderskim graczom.

Zgodnie z warunkami ustawy o grach online operatorzy, którzy zostali wcześniej objęci sankcjami, będą podlegać dwuletniemu okresowi „odstąpienia”, podczas którego nie będą mogli ubiegać się o holenderską licencję.

W tym dwuletnim okresie operatorzy objęci sankcjami nie mogą aktywnie kierować się do obywateli holenderskich i muszą wykazać się wiarygodnością zanim będą mogli złożyć wniosek.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu