Amerykańscy bukmacherzy coraz śmielej spoglądają w kierunku e-sportu

W Aktualności DNIA
- Updated
Compressed by jpeg-recompress

W coraz większej liczbie amerykańskich stanów zakłady sportowe stają się legalne. Operatorzy zaczynają już rozglądać się za nowymi produktami, które mogą zaproponować swoim klientom. Coraz częściej w związku z tym zerkają na rozgrywki e-sportowe.

Amerykanie szybko dostrzegli ogólnoświatowy trend, e-sport rozwija się bowiem w błyskawicznym tempie. W samych Stanach Zjednoczonych bardzo popularne są również tzw. fantasy games, w których fani danego sportu mogą tworzyć zespoły składające się z profesjonalnych zawodników, przy użyciu wirtualnego budżetu.

Potencjał drzemiący w zakładach na wydarzenia e-sportowe dostrzegł już FanDuel, jeden z bardziej znanych operatorów internetowych w USA, który oferuje zakłady na e-sport i stara się poszerzać swoje portfolio produktów tego rodzaju. FanDuel został pierwszym amerykańskim operatorem, który oferuje kursy na turnieje e-sportowe w kilku stanach.

„Niesamowity entuzjazm jest w e-sporcie niezaprzeczalny, szczególnie jeśli spojrzeć na liczbę widzów”, podkreśla Mike Raffensperger, dyrektor marketingu w FanDuel. „Niektórzy uważają, że wszyscy fani e-sportu są nastolatkami, ale to nieprawda. Średni wiek fanów e-sportu to około 27 lat. ”

FanDuel informuje, że przed decyzją o wprowadzeniu oferty e-sportu, firma przeprowadziła precyzyjne badania rynkowe. Operator chciał ocenić zapotrzebowanie wśród fanów tego rodzaju rozrywki na zakłady e-sportowe. „Rozwijając ofertę e-sportową, dowiadujemy się więcej o preferencjach konsumentów, co pokazuje nam wiele nowych możliwości”, dodał Raffensperger. Badania wypadły pomyślnie i firma postanowiła zainwestować w ten kierunek rozwoju.

Operator uważa również, że ​​rozwój legalnych zakładów sportowych w Stanach Zjednoczonych będzie bardzo korzystny dla samego biznesu e-sportowego. Na rynku pojawiają się jednak i bardziej stonowane oceny, według których e-sport nie będzie aż tak popularny w branży hazardowej w USA, bowiem bukmacherzy skupią się, przynajmniej w najbliższych latach, na projektach bardziej priorytetowych.

Na rynku pojawiają się różne szacunki potencjału wzrostu rynku zakładów e-sportowych. W ostatnim badaniu Eilers & Krejcik Gaming oszacowano, że ​​rynek hazardu e-sportowego osiągnie w 2020 r. 13 miliardów dolarów.

Z pewnością zakłady bukmacherskie na wydarzenia e-sportowe, podobnie jak oglądalność, są bardziej popularne w wielu miejscach poza USA. Nowe badania przeprowadzone przez Ampere Analysis, firmę zajmującą się analizą rynku, pokazują, że to Chińczycy stanowią obecnie największą grupę odbiorców e-sportu. Stany Zjednoczone są dopiero szóste za grupą krajów europejskich, w tym Wielką Brytanią. Nie zmienia to faktu, że amerykański rynek bukmacherski, a na pewno co najmniej jego część, uważa, że e-sport jest jednym z najlepszych i najbardziej przyszłościowych kierunków rozwoju rynku gier hazardowych.

Według ekspertów z brytyjskiej spółki Midnite, zajmującej się tematyką zakładów e-sportowych i oferującej fanom gier zakłady na wydarzenia e-sportowe, najbardziej popularne obecnie gry e-sportowe to Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends. Rośnie również atrakcyjność lig Call od Duty. Należy się zatem spodziewać, że amerykańscy operatorzy zainteresowani tym segmentem rynku, będą sięgali po wyniki rozgrywek organizowanych w oparciu o te właśnie tytuły.

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu