Amerykański gigant inwestuje w Superbet

W Aktualności DNIA
- Updated

Amerykański fundusz inwestycyjny Blackstone, jeden z największych funduszy na świecie zarządzający aktywami o wartości ponad 500 miliardów dolarów, dołączył do Superbet, największego gracza na rynku zakładów i gier w Rumunii. Gigant przejął mniejszościowy pakiet w Superbet po inwestycji o wartości 175 milionów euro. Inwestycja została zrealizowana przez Blackstone Tactical Opportunities (BTO), część grupy Blackstone.

Grupa Superbet została założona w 2008 roku przez Sashę Dragica. Superbet oferuje swoje usługi w Rumunii oraz w Polsce, ale w planach są już kolejne ekspansje na światowe rynki.

Pragniemy rozpocząć strategiczne partnerstwo z Blackstone. Napływ kapitału z amerykańskiego funduszu, poparty bogatym doświadczeniem sprawia, że ​​Blackstone jest partnerem zdolnym do wspierania grupy Superbet w utrzymaniu pozycji lidera na rynku rumuńskim, do dalszego zwiększania udziału w rynku, a przede wszystkim do wykorzystanie możliwości rozszerzenia działalności zarówno w Europie Środkowo-Wschodniej, jak i na całym świeciepowiedział Sacha Dragic, współzałożyciel i dyrektor generalny Superbet.

Superbet prowadzi sieć ponad 1 200 krajowych agencji bukmacherskich.  W 2016 r. została uruchomiona platforma cyfrowa, a jesienią 2018 r. aplikacja mobilna. W 2017 r. Superbet oficjalnie rozpoczłą działalność na polskim rynku, na którym posiada zezwolenie na urządzanie zakładów w sieci naziemnej. Obecnie Superbet prowadzi operacje również w biurach w Austrii, Serbii, Chorwacji, na Malcie i w Wielkiej Brytanii.

Imponujące jest to, że rumuńska firma zainwestowała w wielokanałowe i cyfrowe operacje, w tym uruchomienie własnej platformy gier online i zakładów, wszystko zgodnie z międzynarodowymi standardami branży. Pragniemy wspierać trend wzrostu Superbet, którego model opiera się na ekspansji międzynarodowej i ciągłych inwestycjach technologicznych – powiedział Andrea Valeri, starszy dyrektor zarządzający w Blackstone.

Blackstone jest jednym z największych funduszy inwestycyjnych na świecie z aktywami o wartości 512 mld USD. Blackstone Tactical Opportunities (BTO) koncentruje się w szczególności na inwestycjach mniejszościowych w spółkach docelowych.

Zobacz też

Zakaz używania kart kredytowych w hazardzie także w Irlandii?

Organizacje charytatywne zajmujące się w Irlandii kwestiami uzależnienia od hazardu, lecz także operatorzy zakładów sportowych oświadczyli, że poprą zakaz używania kart kredytowych

Czytaj więcej...

Bułgaria na drodze do państwowego monopolu

Bułgarski rząd przyjął projekt ustawy, która ma na celu zakazanie prywatnym podmiotom organizaowania gier loteryjnych w kraju, donosi portal

Czytaj więcej...

Belgia. Rośnie rejestr wykluczonych z gier hazardowych

W ubiegłym roku belgijski system informacji o osobach wykluczonych (EPIS) zawierający wykaz osób, którym nie wolno odwiedzać kasyn, punktów

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu