Amerykański gigant inwestuje w Superbet

W Aktualności DNIA
- Updated

Amerykański fundusz inwestycyjny Blackstone, jeden z największych funduszy na świecie zarządzający aktywami o wartości ponad 500 miliardów dolarów, dołączył do Superbet, największego gracza na rynku zakładów i gier w Rumunii. Gigant przejął mniejszościowy pakiet w Superbet po inwestycji o wartości 175 milionów euro. Inwestycja została zrealizowana przez Blackstone Tactical Opportunities (BTO), część grupy Blackstone.

Grupa Superbet została założona w 2008 roku przez Sashę Dragica. Superbet oferuje swoje usługi w Rumunii oraz w Polsce, ale w planach są już kolejne ekspansje na światowe rynki.

Pragniemy rozpocząć strategiczne partnerstwo z Blackstone. Napływ kapitału z amerykańskiego funduszu, poparty bogatym doświadczeniem sprawia, że ​​Blackstone jest partnerem zdolnym do wspierania grupy Superbet w utrzymaniu pozycji lidera na rynku rumuńskim, do dalszego zwiększania udziału w rynku, a przede wszystkim do wykorzystanie możliwości rozszerzenia działalności zarówno w Europie Środkowo-Wschodniej, jak i na całym świeciepowiedział Sacha Dragic, współzałożyciel i dyrektor generalny Superbet.

Superbet prowadzi sieć ponad 1 200 krajowych agencji bukmacherskich.  W 2016 r. została uruchomiona platforma cyfrowa, a jesienią 2018 r. aplikacja mobilna. W 2017 r. Superbet oficjalnie rozpoczłą działalność na polskim rynku, na którym posiada zezwolenie na urządzanie zakładów w sieci naziemnej. Obecnie Superbet prowadzi operacje również w biurach w Austrii, Serbii, Chorwacji, na Malcie i w Wielkiej Brytanii.

Imponujące jest to, że rumuńska firma zainwestowała w wielokanałowe i cyfrowe operacje, w tym uruchomienie własnej platformy gier online i zakładów, wszystko zgodnie z międzynarodowymi standardami branży. Pragniemy wspierać trend wzrostu Superbet, którego model opiera się na ekspansji międzynarodowej i ciągłych inwestycjach technologicznych – powiedział Andrea Valeri, starszy dyrektor zarządzający w Blackstone.

Blackstone jest jednym z największych funduszy inwestycyjnych na świecie z aktywami o wartości 512 mld USD. Blackstone Tactical Opportunities (BTO) koncentruje się w szczególności na inwestycjach mniejszościowych w spółkach docelowych.

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu