Aspire Global Group i władze Izraela kończą spór podatkowy

W Aktualności DNIA
- Updated

Platforma iGamingowa Aspire Global Group zapłaci na rzecz władz Izraela ponad 13 mln € zaległego podatku. Firma oraz izraelski organ podatkowy wypracowali długo negocjowane i oczekiwane przez obie strony porozumienie.

Znany dostawca usług iGaming’owych, w wydanym dla mediów oświadczeniu stwierdził, że zgodził się zapłacić łącznie 13,7 mln € za okres 11 lat obrotowych, trwający od 2008 do 2018 roku. Płatność na rzecz izraelskiego organu podatkowego (ITA) związana jest z wynikami przeprowadzonego przez izraelskie instytucje dochodzenia w zakresie zarządzania oraz kontroli jurysdykcji.

Przedstawiciele dostawcy podkreślili, że decyzja ta kończy jednocześnie wszystkie powiązane dochodzenia dotyczące ich spółki w Izraelu. Dodali również, że nie naliczono żadnych dodatkowych kar, a ugoda obejmuje wszystkie aspekty działalności grupy w tym kraju.

Spółka uspokoiła również opinię publiczną informując, że „pomimo umowy i zawartej z ITA ugody grupa utrzymuje się na dobrym, wysokim poziomie finansowym, a stan konta spółki na 30 września wyniósł 43,1 mln €.”

Przypomnijmy, że Aspire Global Group ma swoją siedzibę na Malcie, ale jak sami przedstawiciele dostawcy usług iGaming’owych przyznają, działalność jej biura w Izraelu jest dla firmy bardzo ważna. W ubiegłym roku grupa miała problemy w innym kraju. Szwedzkie władze ukarały ją grzywną za naruszenie przepisów dotyczących samowykluczenia.

Foto. SCY

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu