Aspire Global Group i władze Izraela kończą spór podatkowy

W Aktualności DNIA
- Updated

Platforma iGamingowa Aspire Global Group zapłaci na rzecz władz Izraela ponad 13 mln € zaległego podatku. Firma oraz izraelski organ podatkowy wypracowali długo negocjowane i oczekiwane przez obie strony porozumienie.

Znany dostawca usług iGaming’owych, w wydanym dla mediów oświadczeniu stwierdził, że zgodził się zapłacić łącznie 13,7 mln € za okres 11 lat obrotowych, trwający od 2008 do 2018 roku. Płatność na rzecz izraelskiego organu podatkowego (ITA) związana jest z wynikami przeprowadzonego przez izraelskie instytucje dochodzenia w zakresie zarządzania oraz kontroli jurysdykcji.

Przedstawiciele dostawcy podkreślili, że decyzja ta kończy jednocześnie wszystkie powiązane dochodzenia dotyczące ich spółki w Izraelu. Dodali również, że nie naliczono żadnych dodatkowych kar, a ugoda obejmuje wszystkie aspekty działalności grupy w tym kraju.

Spółka uspokoiła również opinię publiczną informując, że „pomimo umowy i zawartej z ITA ugody grupa utrzymuje się na dobrym, wysokim poziomie finansowym, a stan konta spółki na 30 września wyniósł 43,1 mln €.”

Przypomnijmy, że Aspire Global Group ma swoją siedzibę na Malcie, ale jak sami przedstawiciele dostawcy usług iGaming’owych przyznają, działalność jej biura w Izraelu jest dla firmy bardzo ważna. W ubiegłym roku grupa miała problemy w innym kraju. Szwedzkie władze ukarały ją grzywną za naruszenie przepisów dotyczących samowykluczenia.

Foto. SCY

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu