Australia. Fuzja Sportsbet z BetEasy niemal przesądzona

W Aktualności DNIA
- Updated

Australijski bukmacher internetowy, BetEasy, prawdopodobnie zniknie z rynku i zmieni swoją markę na Sportsbet, w ramach połączenia ich macierzystych spółek, tj. The Stars Group (TSG) i Flutter Entertainment.

Zgodnie z wydanym w tym tygodniu oświadczeniem, australijska spółka BetEasy w ciągu najbliższych tygodni przestanie funkcjonować pod swoją nazwą i wznowi działanie pod marką Sportsbet. Fuzja bukmacherów byłaby dużym wydarzeniem, a Sportsbet dzięki niej stałby się największym bukmacherem na australijskim rynku. Jeśli obu stronom uda się wypracować odpowiednią strategię biznesową, spółkastanie się bardzo groźnym przeciwnikiem dla swojego największego rywala na kontynencie – Tabcorp.

Wszystko dzieje się w specyficznym dla branży momencie, która podobnie do wielu innych sektorów wciąż pozostaje w zawieszeniu. Można więc wysnuć wniosek, że ogłoszone połączenie to szybka reakcja obu spółek na obecną sytuację na rynku.

Flutter Entertainment zamierza skupić się na realizowaniu strategii jednej marki na australijskim rynku. Jest to aktualnie przedmiotem ratyfikacji. Po formalnym zakończeniu fuzji chcemy maksymalnie wykorzystać siłę jednego brandu [Sportsbet]. Przyjęliśmy ten kierunek ze względu na aktualną sytuację na świecie i problemy wynikające z  pandemii koronawirusa”, powiedział rzecznik Sportsbet.

Jak zapewniają przedstawiciele australijskiego bukmachera, przeniesienie bazy graczy nie będzie stanowić dla spółek większego problemu, a jedna marka zapewni większą jakość  oferowanych produktów.

„Jesteśmy w stanie przeprowadzić w krótkim czasie bezinwazyjną migrację klientów, co pozwoli nam skupić się na zapewnieniu naszym klientom jak najlepszych doświadczeń”, skomentował rzecznik Sportsbet.

Nowe rozwiązanie zmienia początkową ideę TSG i Flutter dotyczącą prowadzenia podwójnej marki na australijskim rynku zakładów sportowych. Chociaż fuzja oczekuje jeszcze na oficjalne zatwierdzenie przez akcjonariuszy obu grup hazardowych, to już teraz połączenie wydaje się być przesądzone.

foto. pattyjansen

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu