Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku tego roku. Tak duża liczba wzbudziła w tamtejszych władzach słuszne obawy, dotyczące funkcjonowania nielegalnych gier hazardowych. Zwłaszcza tych na obszarach miejskich, biorąc pod uwagę fakt, że ponad połowa ze skonfiskowanych automatów znajdowała się w Wiedniu.

Pomimo częściowego sukcesu, jakim z pewnością jest znaczne ograniczenie nielegalnego procederu hazardu na obszarach wiejskich, to wciąż niepokojąco wygląda sytuacja w ośrodkach miejskich, zwłaszcza tych dużych, gdzie policja odnotowała jego znaczny wzrost. Jak donosi portal inkedin, tylko w samym Wiedniu służby nałożyły grzywny na kwotę ponad 13 milionów euro. Nielegalną działalność kwitnie również w Linz, gdzie dzięki policyjnym „nalotom” skonfiskowano 38 automatów.

Austriacki minister finansów, Gernot Blümel, pochwalił władze za skuteczne ograniczenie nielegalnej działalności hazardowej na obszarach wiejskich, wierząc jednocześnie, że uda się zahamować taką działalność w miastach. „Gratuluję tych znaczących sukcesów kolegom z policji finansowej. Nielegalny hazard jest obecnie skoncentrowany w obszarach metropolitalnych, ale dzięki doskonałej pracy Finanzpolizei, nie jest już aktywny w całym kraju.”

Blümel przy okazji ponownie wspomniał o konieczności utworzenia niezależnego regulatora hazardu, co miałoby doprowadzić do zniesienia odpowiedzialności regulacyjnej ze skarbu państwa. Więcej pisaliśmy o tym tutaj: https://gamingbuzz.pl/nowy-organ-regulacyjny-w-austrii. Takie posunięcie może być pokłosiem wezwania austriackiego stowarzyszenia branży hazardowej do zniesienia monopolu Casinos Austria, po oskarżeniach korupcyjnych, które pojawiły się w związku z wyborem Petera Sidlo na dyrektora finansowego Novomatic Group.

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu