Austriacki bet-at-home winny „skarbówce” prawie 12 mln €

W Aktualności DNIA
- Updated

Notowana na giełdzie we Frankfurcie grupa bukmacherska bet-at-home AG ujawniła, że przewiduje uregulować około 12 mln EUR podatku, którym została obciążona przez austriacki organ podatkowy, czytamy na sbcnews.co.uk.

Operator twierdzi, że żądanie dotyczy jego austriackiej spółki zależnej, bet-at-home.com Entertainment, z siedzibą w Linz. Roszczenie austriackiego urzędu skarbowego ma związek z kontrolami podatkowymi przeprowadzonymi w latach 2013-2018, w wyniku których ustalono, że spółka jest winna „skarbówce” 11,9 mln EUR. Ma to związek z tzw. cenami transferowymi, które zostały zakwestionowane przez audytorów urzędu. Kontrola cen transferowych jest działaniem związanym z wyceną kosztów wewnętrznych transakcji korporacji podejmowanych przez jej zależne jednostki, które mogą być kontrolowane w ramach wspólnej własności.

W swoim oświadczeniu zarząd bet-at-home stwierdził, że akceptuje ceny transferowe ustalone przez austriackie organy podatkowe i ureguluje wspomnianą kwotę. Firma podkreśliła dodatkowo, że zmieniła swoje procedury dotyczące „fakturowania międzyfirmowego” i wdroży je w głównej spółce.

Bet-at-home spodziewa się również kolejnego obciążenia w wysokości 5,5 mln EUR w związku z obrotem za rok 2019, który firma zamierza pomniejszyć poprzez swoją zależną spółkę na Malcie, w celu zmniejszenia swoich rocznych obciążeń podatkowych do kwoty 5 mln EUR.

Austria zamierza zaktualizować prawo

Jak podaje Focus Gaming News, Austriacy chcą zaktualizować przepisy dotyczące branży hazardowej, ponieważ obecne obowiązują już od ponad czterech dekad. Dolna Austria, największy kraj związkowy, przedłożył już Komisji Europejskiej swoje przepisy dotyczące zakładów sportowych w celu uregulowania segmentu zakładów online i naziemnych punktów oferujących zakłady.

Obecne prawo, tzw. Ustawa o Działalności Totalizatorów i Bukmacherów, obowiązuje od 1978 roku. Dolna Austria chce zaktualizować przepisy, mimo tego że robiła to już sześciokrotnie w ciągu ostatnich 19 lat. Rząd jednak uważa, że konieczna jest kompleksowa nowelizacja, ze względu na dynamiczny rozwój technologii w branży.

Prawodawstwo Dolnej Austrii jest również zgodne z czwartą dyrektywą Unii Europejskiej dotyczącej prania pieniędzy. Ustawa stanowi, że operatorzy zakładów sportowych mogą ubiegać się o licencje na gry online lub też dla naziemnych punktów. Nowe podmioty mogą uzyskać licencje tylko na dwa lata, podczas gdy ci, którzy je przedłużają, mogą ubiegać się już o licencje 10-letnie. Zezwolenia online na zakłady sportowe są ograniczone do dwuletnich umów.

Foto. JuliusSilver

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu