Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

W Aktualności DNIA
- Updated

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.

Nowe rozwiązanie wejdzie w życie już 1 grudnia tego roku i bank będzie blokował próby transakcji związanych z grami hazardowymi. Zmiana nie będzie mieć zastosowania dla klientów wykorzystujących do tego celu kartę debetową.

„Przeprowadzone przez naszych analityków badania jasno wskazują, że większość z naszych klientów jest zdania, iż karty kredytowe nie powinny być wykorzystywane w celach hazardowych. W związku z tym my, jako bank będący własnością klientów, których opinie są ważną częścią naszego procesu decyzyjnego, postanowiliśmy sprostać ich oczekiwaniom”, czytamy w oświadczeniu Bank Australia.

Bank Australia omówił wspomniane działanie z Australijskim Stowarzyszeniem Bankowym i zdaniem części ekspertów jest wielce prawdopodobne, że podobne kroki podejmie kilku innych członków tej organizacji. „Zgodnie z polityką odpowiedzialnej bankowości, nie pożyczamy pieniędzy na cele związane z branżą hazardową, w tym kasynom, operatorom gier hazardowych online ani firmom, które czerpią dochody z automatów lub zakładów sportowych. Brak autoryzacji hazardu przy użyciu kart kredytowych stanowi rozszerzenie naszej dotychczasowej polityki kredytowej.”

Wspomniane działanie to pokłosie ubiegłorocznego spotkania przedstawicieli Australian Banking Association, które to wówczas zaprosiło swoich interesariuszy do wyrażenia opinii na temat wprowadzenia potencjalnych ograniczeń w używaniu kart kredytowych do finansowania gier hazardowych online. Konsultacje, podczas których pochylono się nad kwestiami skuteczniejszej ochrony graczy trwały aż do 4 marca br. Jeszcze przed ich zakończeniem, National Australia Bank jako pierwszy w kraju, wprowadził opcję blokowania transakcji hazardowych za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej.

Zobacz też

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...
IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu