Belgia wprowadza limit depozytów

W Aktualności DNIA
- Updated

Nowe środki ochrony gracza, o których wprowadzeniu zadecydowała Belgijska Komisja Gier, ograniczają możliwość wpłaty depozytów na licencjonowanych witrynach.

Belgijska Komisja Gier wprowadziła tygodniowy limit depozytów w wysokości 500 EUR, dla wszystkich klientów licencjonowanych witryn hazardowych, w ramach nowych środków ochrony konsumentów przed negatywnymi skutkami hazardu. Zgodnie z nowymi zasadami limit będzie miał zastosowania wobec każdego gracza i nie może być zostać zwiększany. Możliwe jest wyłącznie zmniejszenie limitu. Każdy gracz może to zrobić za pośrednictwem stron internetowych poszczególnych operatorów, przy czym operatorzy muszą natychmiast przetworzyć żądnie zmniejszenia limitu.

Klienci z wcześniej zmniejszonymi limitami mogą z kolei wnioskować o podwyższenie do progu 500 EUR, przy czym wszelkie zmiany mogą wejść w życie nie wcześniej niż 3 trzy dni od prośby klienta.  Operatorzy, którzy zezwolą graczom na wpłacanie większej ilości środków niż ustalonym limit, mogą zostać ukarani, a gracze zostaną zmuszeni do natychmiastowej wypłaty środków.

Belgijski naziemny przemysł hazardowy został zamknięty po wybuchu pandemii Covid-19 i sytuacja nie zmieni się co najmniej do 19 kwietnia. W ramach środków mających na celu ochronę graczy online podczas tej wyjątkowej sytuacji, komisja przypomniała, że ​​wszyscy gracze zaniepokojeni własną nadmierną aktywnością w grach hazardowych mogą ubiegać się o samowykluczenie ze wszystkich licencjonowanych belgijskich witryn.

Na początku kwietnia Belgijska Komisja ds. Gier potwierdziła mianowanie Magali Clavie na nową przewodniczącą i prezydent organizacji. Clavie, z zawodu sędzia, wcześniej pełniła funkcję prezesa Belgijskiej Najwyższej Rady Sprawiedliwości i kilka funkcji w rządzie. Spędziła ona także ponad 21 lat pracując jako sędzia w belgijskim systemie wymiaru sprawiedliwości.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu