Belgian National Lottery rozważa prywatyzację i wejście na giełdę

W Aktualności DNIA
- Updated

Belgowie podejmują dyskusję na temat przynajmniej częściowej prywatyzacji swojej loterii narodowej. Decyzja nie została jeszcze podjęta, jednak docierające do opinii publicznej informacje wskazują, że taki scenariusz jest prawdopodobny, ale nie przesądzony.

Jannie Haek, CEO National Lottery of Belgium, publicznie oświadczył, że według niego byłoby wspaniale zobaczyć spółkę częściowo notowaną na giełdzie. Wspomniał, że prywatyzacja krajowej loterii w Belgii byłaby świetną okazją dla lokalnych inwestorów. Haek mówił o sprywatyzowaniu loterii jednocześnie podając przykład francuskiego podmiotu Française des Jeux, którego sprzedaż zaowocowała ponad 2 miliardami euro przychodu dla rządu Francji.

Jak donosi Brussels Time, wicepremier belgijskiego rządu, Alexander De Croo podkreślił z kolei, że taka decyzja nie zależy tylko od prezesa Haeka, a od belgijskiego rządu, który będzie odpowiedzialny za jej podjęcie. „Prezes loterii może mieć takie życzenia, ale to my, rząd, jesteśmy właścicielami Belgian National Lottery i to właśnie właściciele decydują, co zrobią z firmą. Nie chcę przesądzać jeszcze o faktach. Mam nadzieję, że wkrótce powstanie nowy rząd, który przyspieszy decyzję w tej kwestii” – powiedział De Croo.

Wicepremier przyznał jednak, że choć prywatyzacja narodowej loterii wydaje się być interesującą perspektywą, to dla Belgów nie jest najpilniejszym tematem.

Przypomnijmy, że Belgian National Lottery jest partnerem IWG, podmiotu dostarczającego różnorodne rozwiązania online. Podpisana umowa ma pomóc loterii w ulepszeniu oferty gier hazardowych oraz kontynuowaniu działań na rzecz rozwoju kanałów cyfrowych. Dzięki partnerstwu operator ma do dyspozycji ponad 100 propozycji gier z portfolio IWG, które zdecydowanie zwiększą atrakcyjność narodowej loterii.

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu