Belgian National Lottery rozważa prywatyzację i wejście na giełdę

W Aktualności DNIA
- Updated

Belgowie podejmują dyskusję na temat przynajmniej częściowej prywatyzacji swojej loterii narodowej. Decyzja nie została jeszcze podjęta, jednak docierające do opinii publicznej informacje wskazują, że taki scenariusz jest prawdopodobny, ale nie przesądzony.

Jannie Haek, CEO National Lottery of Belgium, publicznie oświadczył, że według niego byłoby wspaniale zobaczyć spółkę częściowo notowaną na giełdzie. Wspomniał, że prywatyzacja krajowej loterii w Belgii byłaby świetną okazją dla lokalnych inwestorów. Haek mówił o sprywatyzowaniu loterii jednocześnie podając przykład francuskiego podmiotu Française des Jeux, którego sprzedaż zaowocowała ponad 2 miliardami euro przychodu dla rządu Francji.

Jak donosi Brussels Time, wicepremier belgijskiego rządu, Alexander De Croo podkreślił z kolei, że taka decyzja nie zależy tylko od prezesa Haeka, a od belgijskiego rządu, który będzie odpowiedzialny za jej podjęcie. „Prezes loterii może mieć takie życzenia, ale to my, rząd, jesteśmy właścicielami Belgian National Lottery i to właśnie właściciele decydują, co zrobią z firmą. Nie chcę przesądzać jeszcze o faktach. Mam nadzieję, że wkrótce powstanie nowy rząd, który przyspieszy decyzję w tej kwestii” – powiedział De Croo.

Wicepremier przyznał jednak, że choć prywatyzacja narodowej loterii wydaje się być interesującą perspektywą, to dla Belgów nie jest najpilniejszym tematem.

Przypomnijmy, że Belgian National Lottery jest partnerem IWG, podmiotu dostarczającego różnorodne rozwiązania online. Podpisana umowa ma pomóc loterii w ulepszeniu oferty gier hazardowych oraz kontynuowaniu działań na rzecz rozwoju kanałów cyfrowych. Dzięki partnerstwu operator ma do dyspozycji ponad 100 propozycji gier z portfolio IWG, które zdecydowanie zwiększą atrakcyjność narodowej loterii.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu