Bet365 dostępny online w New Jersey

W Aktualności DNIA
- Updated
bet365

Największy internetowy operator hazardu online uruchomił wczoraj (22.08.) witrynę z zakładami sportowymi i kasynem online w New Jersey. W związku z tym użytkownicy z USA będą kierowani na nową stronę, a osoby znajdujące się w granicach stanu NJ będą mogły założyć konto i postawić zakład. W New Jersey operator będzie współpracował z Hard Rock Hotel & Casino z Atlantic City.

W ciągu ostatniego roku obrotowego klienci bet365 postawili zakłady o wartości £52,2 miliarda, co przełożyło się na GGR w wysokości £2.86 miliarda. Zysk operacyjny firmy wzrósł za ten okres o jedną trzecią, do kwoty £682 milionów. Określenie bet365 mianem globalnej potęgi w świecie hazardu online nie jest zatem żadną przesadą. Tymczasem Stany Zjednoczone są jednym z ostatnich terytoriów, które nie zostały jeszcze “podbite” przez tego giganta bukmacherki. Przypomnijmy, że operator działał już w USA, ale wycofał się w 2006 r.

Co mocno wyróżnia operatora ze Stoke względem konkurencji? Oprócz atrakcyjnej według klientów i obserwatorów branży oferty zakładów sportowych (szczególnie gier „na żywo”), bet365 większość przychodów czerpie ze sportu, a nie z kasyna online. Drugim ważnym elementem polityki „365” jest fakt, że swoje operacje prowadzi w głównej mierze na rynkach regulowanych i jest liderem m.in. w UK, Włoszech czy Hiszpanii. „Magia” bet365 do tej pory zawiodła jedynie w Australii. Firma należąca do rodziny Coates była w przeszłości dostępna również dla Polaków, ale nowelizacja Ustawy Hazardowej spowodowała, że operator wycofał się polskiego rynku 31 marca 2017 r.

Pomimo tego, że bet365 uruchamia swoją platformę w New Jersey aż rok po wielu innych bukmacherach internetowych, nierozsądnie byłoby założyć, że ten gracz nie będzie w stanie zakłócić status quo na tym terenie. Obecnie rynek NJ podzielony został właściwie pomiędzy dwóch operatorów – liderem rynku jest FanDuel, czyli marka należąca do Flutter Entertainment (były Paddy Power Betfair), drugie miejsce zajmuje zaś DraftKings. Obie firmy posiadają ponad 80% udziału w rynku. W New Jersey obecny jest również m.in. William Hill i The Stars Group.

Pojawienie się bet365 w NJ oznacza wejście giganta Stoke na rynek amerykański i jest zapowiedzą ekspansji na kolejne stany, które przyjęły odpowiednie regulacje hazardowe. Jest również wielce prawdopodobne, że do końca 2019 r. bet365 uzyska licencję na zakłady w Argentynie i Meksyku.

Zobacz też

IGT

Totalizator Sportowy kontynuuje współpracę z IGT. Nowa umowa podpisana.

Bez większych niespodzianek zakończył się prowadzony przez Totalizator Sportowy przetarg na wybór nowego dostawcy systemu loteryjnego. Nowym-starym dostawcą zostało

Czytaj więcej...

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu