Bet365 przenosi się na Maltę

W Aktualności DNIA
- Updated
bet365

Światowy gigant hazardu online Bet365 potwierdził, że przeprowadzi niektóre operacje z Gibraltaru na Maltę, powołując się na niepewność rynku związaną z Brexitem.

W czwartek Bet365 z siedzibą w Stoke wydał oświadczenie, że firma zwiększy swoją działalność na Malcie kosztem operacji na Gibraltarze, aby „zapewnić dostęp do rynku [Unii Europejskiej] oraz utrzymać i zwiększyć wydajność operacyjną”. Bet365 planuje „utrzymać obecność ” na Gibraltarze, ale szefowie firmy odmówili podania dalszych szczegółów.

Gibraltar Broadcasting Corporation (GBC) poinformował, że nieujawniona liczba pracowników Bet365 na Gibraltarze otrzymała zawiadomienia o zwolnieniach, podczas gdy innym pracownikom oferuje się nowe stanowiska w biurach Bet365 na Malcie.

Bet365 powiedział, że jego decyzja była spowodowana „wysoce niepewnym środowiskiem, napędzanym głównie przez utrzymujący się krajobraz Brexitu”.

Rok temu rozeszły się pogłoski, że Bet365 planuje przenieść się na Maltę, ale firma oświadczyła, że to tylko „spekulacje”. Gibraltarski Minister Gaming potwierdził w tym czasie, że firma pozostanie „całkowicie oddana Gibraltarowi i całemu personelowi tutaj”.

The Times of Malta informowało wcześniej, że Bet365 podpisał umowę o wartości 70 mln euro, aby zająć się „nową inwestycją w nieruchomości” na Malcie. Umowa ta miała wejść w życie po zakończeniu przez Wielką Brytanię „Brexitu” z UE w pierwotnym terminie 30 marca 2019 r.

Rząd Gibraltaru mówi teraz, że będzie współpracował z Bet365 w okresie przejściowym, aby zapewnić, że lokalne działania firmy pozostaną „znaczne”. Rząd powiedział również, że decyzja Bet365 nie jest plamą na statusie Gibraltaru jako centrum regulacyjnego hazardu, ale jest bezpośrednio związana z trwającą niepewnością wokół Brexitu.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu