Bet365 rezygnuje z usługi „telephone betting”

W Aktualności DNIA

Bet365, bukmacherski gigant internetowy, zawiesił swoją działalność w zakresie zakładów telefonicznych. Decyzję motywuje coraz mniejszym zainteresowaniem usługą.

Jak donosi portal Racing Post, operator oficjalnie zakończył funkcjonujące już od dwudziestu lat operacje tele-bukmacherskie. Rzecznik Bet365, Pat Cooney powiedział, że usługa „stała się minimalną częścią działalności, nie mając odzwierciedlenia dla poziomu zatrudnienia”.

Bet365 uruchomiło telefoniczną usługę zakładów bukmacherskich w 2000 roku i zarządzała nią ze swoich biur w Stoke-on-Trent, w hrabstwie Staffordshire. Rzecznik bukmachera internetowego zapewnił, że cały personel pracujący w komórce telephone betting został przeniesiony na nowe stanowiska. Gracze, którzy korzystali ze wspomnianej usługi telefonicznej, zostali wezwani do skontaktowania się z firmą, w celu przeniesienia swoich kont na cyfrową platformę Bet365.

Decyzja bukmachera o wycofaniu usługi telephone betting, pozostawia na rynku niewiele opcji dla graczy, którzy preferują taką formę obstawiania. Zakłady telefoniczne stanowią nieznaczną część przychodów firm oferujących tę usługę. Dla GVC Holdings, które wciąż ją posiada, kwota ta kilka lat temu wyniosła zaledwie 2,7 mln £, co w odniesieniu do całkowitych przychodów wynoszących 662 mln £, stanowi kroplę w morzu.

Wydawać się może, że panująca pandemia nie wpływa nadmiernie na popularność operatora. Przeprowadzona niedawno przez marketingową platformę SEMrush ankieta, wykazała, że Bet365 „zmiażdżyło” swoją wyspiarską konkurencję pod względem liczby wizyt brytyjskich graczy na witrynie. W kwietniu popularny serwis zanotował blisko 21 milionów odwiedzin klientów z Wielkiej Brytanii, podczas gdy drugi w klasyfikacji SkyBet osiągnął niespełna 16 milionów.

Bet365 może pochwalić się w zakończonym z końcem marca roku obrotowym dziesięcioprocentowym wzrostem przychodów. We wspomnianym okresie osiągnął przychody o wartości 3,5 mld €.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu