Betclic Group opuszcza Wielką Brytanię

W Aktualności DNIA
- Updated
Londyn

Znany operator informuje, że wszystkie marki Betclic zostaną się do końca miesiąca wycofane z Wysp Brytyjskich z powodu zwiększonej konkurencyjności rynku. Francuski operator dołączy do rosnącej listy firm, która w ostatnich miesiącach opuściła ten rynek.

Operator z siedzibą w Bordeaux informując partnerów i klientów o zamiarze wycofania się z Wielkiej Brytanii, powołał się na „niską wydajność” Betclic na tym „bardzo konkurencyjnym rynku”. Klienci zostali poinformowani, że firma zawiesi swoją działalność w Wielkiej Brytanii od 31 października, chociaż już teraz nie można dokonywać depozytów, a od 1 listopada dostęp do strony internetowej będzie ograniczony do sekcji „Moje konto” .

Wszystkie marki Grupy Betclic, w tym Betclic, Expekt i Everest, przestaną działać na rynku, a klienci będą mieli możliwość do 6 grudnia aby wypłacić środki ze swoich kont.

Francuski operator jest najnowszą firmą, która wycofała się z Wielkiej Brytanii w ostatnich miesiącach. Wcześniej 188Bet i ComeOn również ogłosiły swoje odejście ze względu na „wysoce konkurencyjny” charakter rynku.

Szefostwo ComeOn stwierdziło przy tym, że brytyjska licencja ma dla firmy „symboliczną wartość” i podkreśliło, że decyzja o wycofaniu działalności z Wielkiej Brytanii, ma na celu koncentrację na bardziej „korzystnych” rynkach.

W ubiegłym miesiącu pojawiła się informacja, że Betclic Everest Group, w której skład wchodzi również bet-at-home, odnotowała wzrost przychodów netto z gier o 27% rok do roku.

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu