Betsson wspomaga działania proekologiczne na Malcie

W Aktualności DNIA
- Updated

Grupa Betsson, znany operator gier hazardowych, podejmie współpracę z Fundacją QLZH i wspomoże organizację w sadzeniu drzew na Malcie. Dzięki porozumieniu Betsson Group stanie się pierwszym iGaming’owym operatorem, który dołączy do tzw. „Tree Partner”, donosi inkedin. To pierwsze takie działanie CSR podjęte przez tego operatora.

Fundacja QLZH to stworzona przez marki QuickLets i Zanzi Homes organizacja, która zabiega o bardziej ekologiczne i zdrowsze środowisko naturalne. Fundacja, w ramach projektu Saġġar planuje posadzić na Malcie w ciągu najbliższych 10 lat aż milion drzew, które mają zrównoważyć negatywny wpływ człowieka na środowisko.

 „Nasza główna siedziba operacyjna znajduje się na Malcie. Działamy tu od ponad 15 lat, dlatego czujemy się odpowiedzialni za dbanie o dobro wyspy. Wspierając projekt sadzenia drzew, przyczyniamy się do poprawy środowiska i klimatu dla wszystkich, którzy tu mieszkają.” powiedział Jesper Svensson, dyrektor generalny grupy Betsson. „Projekt Saġġar otworzył ludziom oczy na temat kondycji otaczającego nas środowiska. (…) Poza tym jesteśmy mocno przekonani do prowadzenia zrównoważonej działalności. Wprowadziliśmy nową strategię zaangażowania lokalnych społeczności oraz szereg środków mających na celu oszczędzanie energii i wody, a także środków gospodarowania odpadami.”, dodał Svensson.

Steve Mercieca, współzałożyciel Fundacji QLZH, stwierdził natomiast: „Bardzo nas cieszy pomoc największej firmy hazardowej na wyspie. Dzięki tej współpracy Grupa Betsson staje się liderem w kontekście ochrony środowiska Malty. Od początku wiedzieliśmy, że musimy polegać na wsparciu i inwestycjach różnych organizacji ze świata publicznego i korporacyjnego. Zdobycie zaufania międzynarodowej firmy, takiej jak Betsson Group wiele dla nas znaczy i mamy nadzieję, że zainspiruje to inne firmy do zostania partnerami Saġġaru.”

W ostatnim okresie można zauważyć, że firmy działające na rynku hazardowym starają się „ocieplić” swój wizerunek podejmując różne akcje i działania mające korzystny wpływ na planetę. Podmioty nie chcą być kojarzone tylko i wyłącznie z problemami związanymi z uzależnieniami od hazardu. Przypomnijmy choćby, że niedawno słynny operator kasyn MGM zainwestował w panele słoneczne, które zostały zainstalowane na jednym z jego obiektów w Springfield.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu