Betting and Gaming Council prosi rząd o przedłużenie wsparcia dla branży hazardowej

W Aktualności DNIA
- Updated

Betting and Gaming Council (BGC) zwróciło się do rządu Wielkiej Brytanii z prośbą o kontynuowanie pomocy operatorom, po zniesieniu przez kraj ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, czytamy na portalu Focus Gaming News.

Związek przyjął z zadowoleniem wcześniejszą obietnicę jednego z brytyjskich polityków, Rishi’ego Sunak’a, zgodnie z którą okres wsparcia dla firm dotkniętych pandemią miałby zostać wydłużony do października. Według niego, takie rozwiązanie pomogłoby utrzymać etaty nawet 64 tysiącom pracowników z branż bukmacherskiej i gier hazardowych.

Obecny, obowiązujący do końca lipca program, obejmuje dopłaty w wysokości 80% wynagrodzenia nie przekraczającego 2500 funtów miesięcznie. Od sierpnia każdy z pracodawców ma powrócić do opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i emerytalne swoich pracowników. We wrześniu z kolei będą już zobligowani do wypłaty 10% wynagrodzeń pracowników. Kwota ta wzrośnie do 20% w październiku, zmniejszając przy tym dodatek państwowy do wartości 60%. BGC stwierdziło, że przedłużone wsparcie pomoże kasynom oraz operatorom oferującym bingo powrócić do pracy, pozwalając im utrzymać kontrolę nad ich największymi kosztami, czyli utrzymaniem personelu.

Dyrektor generalny BGC, Michael Dugher, powiedział, że „jakakolwiek rządowa pomoc w czasach globalnego kryzysu jest mile widziana. Pomimo pewnych poluzowań w sektorze, wiele zrzeszonych spółek, w szczególności kasyn i lokali z bingo, będzie zmuszonych do działania z ograniczoną wydajnością z powodu konieczności zachowania ścisłego dystansu społecznego. Biorąc pod uwagę znaczny wkład w brytyjską gospodarkę sektora hotelarsko-rozrywkowego, zachęcamy do utrzymania obecnego programu i zapewnienia dodatkowego wsparcia ze strony rządu, po ustaniu pandemii”.

„Do tej pory byliśmy bardzo zaangażowani we współpracę z rządem i cieszymy się, że będzie to kontynuowane. Dzięki temu możemy zapewnić, że branża bukmacherska i hazardowa będą w stanie w pełni przyczynić się do podniesienia się gospodarki Wielkiej Brytanii”, zakończył Dugher.

Brytyjskie punkty bukmacherskie, sale bingo i kasyna pozostają zamknięte od 20 marca. Zgodnie z aktualnym harmonogramem „odmrażania” gospodarczego, bukmacherzy wraz z innymi, „mniej znaczącymi punktami sprzedaży detalicznej”, mogą wznowić swoją działalność od 15 czerwca. Więcej pisaliśmy o tym przed kilkoma dniami tutaj.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu