Betway „dmucha na zimne” i dołącza do szwedzkiego stowarzyszenia operatorów online

W Aktualności DNIA
- Updated

Betway, znany operator hazardowy, ujawnił swoje plany dotyczące członkostwa w Branschföreningen för Onlinespel (BOS), czyli szwedzkiego stowarzyszenia zrzeszającego operatorów gier hazardowych online. Organizacja zajmuje się przede wszystkim zapewnieniem bezpieczeństwa firmom oferującym gry hazardowe online w kontekście uniknięcia stosowania nieuczciwych i niezgodnych z przepisami praktyk rynkowych.

Betway, który działa na szwedzkim rynku od początku roku posiada licencję na prowadzenie kasyn online oraz zakładów sportowych w tym kraju.

Przypomnijmy, że szwedzki rynek gier hazardowych został poddany głębokim zmianom przepisów prawnych na przełomie 2018 i 2019 roku. Posunięcie to wywarło presję na operatorach, którzy muszą teraz dostosować się do nowych przepisów. Co gorsza, nadal nie mogą być pewni ich stabilności, ponieważ przepisy w tym kraju zmieniają się dość często.

Jak wspomniano wcześniej, Branschföreningen för Onlinespel (BOS) zajmuje się wsparciem firm oferujących gry online. Betway uznało zaś, że potrzebuje właśnie takiej ochrony. Choć firma jest obecna na szwedzkim rynku zaledwie od roku, to zdążyła już znaleźć się na celowniku Spelinspektionen, krajowego regulatora gier hazardowych. Konsekwencją tego była grzywna w wysokości 5 milionów SEK (ok. 0,5 mln USD), po tym jak regulator oskarżył operatora o naruszenie przepisów związanych z ofertami bonusowymi.

Dzięki członkostwu w BOS, Betway będzie mógł korzystać z doświadczenia tej organizacji i funkcjonować w zgodzie ze wszystkimi aktualizowanymi przepisami. Według Gustafa Hoffstedta, sekretarza generalnego BOS, stowarzyszenie jest dokładnie tym, czego Betway aktualnie potrzebuje a firma ta idealnie odpowiada profilowi członkowskiemu. Oba podmioty mają wspólny cel dotyczący zgodnego z prawem funkcjonowania w zakresie ochrony konsumentów, a także innych przepisów dotyczących gier hazardowych. „Betway bardzo dobrze wpisuje się w nasz profil podmiotów oferujących gry, w których długoterminowa wizja, ochrona konsumentów i nowoczesne regulacje dotyczące gier są proiorytetami”, powiedział Hoffstedt.

Do  BOS należą już tak popularne firmy hazardowe jak Scientific Games, bet365, Mr. Green, Kindred, GVC Holdings i LeoVegas. Jak podkreśla Hoffstedt, BOS wraz z wymienionymi wyżej operatorami pracował do tej pory, nad zapewnieniem uczciwej polityki rynkowej zarówno wobec konsumentów, jak i dla usługodawców.

W ubiegłym tygodniu stowarzyszenie analizowało raport opublikowany przez krajowego regulatora dotyczący aktualnej sytuacji rynku hazardowego w Szwecji. Według zawartych w nim danych  udział regulowanych gier hazardowych w Szwecji wynosi od 85 do 87%. Co ciekawe, BOS zakwestionował ten wynik, uznając, że liczby te są znacznie niższe niż założony cel, który wynosi 90%. O zjawisku rosnącej szarej strefy w Szwecji niedawno pisaliśmy – https://gamingbuzz.pl/rosnie-czarny-rynek-w-szwecji.

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu