Betway ratuje krykieta w RPA

W Aktualności DNIA
- Updated

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) – organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę w Republice Południowej Afryki.

Betway na mocy trzyletniej umowy stanie się oficjalnym partnerem CSA, zastępując dotychczasowego sponsora, Standard Bank, który w kwietniu uruchomił klauzulę o zerwaniu kontraktu, kończąc tym samym współpracę z Cricket South Africa. Bank podjął wspomnianą decyzję po tym, jak prezes CSA, Thabang Moroe został zawieszony z powodu zarzutów korupcyjnych.

Dla Betway to nie pierwszy kontakt z południowoafrykańskim krykietem. Operator po raz pierwszy styczność z tą dyscypliną w RPA miał w 2018 roku, kiedy to sponsorował inauguracyjne zawody Mzansi Super League. „Jest to kontynuacja naszej współpracy z CSA, a zarazem coś, co było na naszym radarze od dłuższego czasu”, powiedział David Rachidi, kierownik ds. marketingu w Betway.

Z kolei dyrektor generalny CSA, Jacques Faul, podczas specjalnie zorganizowanej konferencji, powiedział, że podpisanie umowy z nowym sponsorem pozwala myśleć o tegorocznych zyskach w granicach nawet 50 mln randów (ok. 3 mln USD), co znacznie pomoże nadszarpniętemu wizerunkowi krykieta, który zmagał się w ostatnich miesiącach z ogromnymi problemami. „W wyniku panującej pandemii, jakiekolwiek formy sponsoringu na całym świecie zostały praktycznie wstrzymane. Natomiast z powodu niskiej przewidywalności na rynkach, niewielu podmiotom udaje się obecnie podpisać porozumienia partnerskie, czy też umowy sponsoringowe. Fakt, że w tak trudnym czasie zyskaliśmy międzynarodowego sponsora jest dla nas ogromnym sukcesem”, powiedział Faul.

Prezes Betway, Anthony Werkman, również skomentował podpisaną umowę, nie ukrywając przy tym podekscytowania rozpoczęciem współpracy z CSA. „Dysponujemy już dość bogatą ofertą sportową, dlatego też teraz postanowiliśmy zaangażować się w krykieta. Rozgrywki w RPA powrócą pod koniec roku i nie możemy się ich doczekać”, powiedział Werkman.

foto. PDPics

Zobacz też

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu