Białoruś daje zielone światło reklamom bukmacherskim

W Aktualności DNIA
- Updated

Jak donosi Focus Gaming News, Parlament Białorusi zatwierdził nowelizację Ustawy o reklamie. Na mocy nowych przepisów wycofane zostaną ograniczenia dotyczące reklam bukmacherskich.

Działanie jest próbą usprawnienia aktualnie obowiązującego schematu funkcjonowania rynku hazardowego. Białoruski rząd po raz pierwszy zapropnował tego typu zmiany w ustawie o reklamie. Parlament zatwierdził poprawki już w pierwszym czytaniu i tym samym otworzył drogę do legalizacji reklam bukmacherskich na Białorusi.

Nowelizacja, która co ciekawe była inicjatywą Białoruskiej Federacji Hokeja, dopuszcza emisję reklam hazardu zarówno w telewizji jak i radiu. Do tej pory białoruska Ustawa o reklamie zawierała przepisy o zakazie reklamy zakładów sportowych i hazardu we wspomnianych nośnikach, w godzinach od 7 do 22. W przyjętej poprawce dodano frazę „z wyjątkiem reklamy bukmacherów i totalizatorów”, która sprecyzowała nowe przepisy.

Przyjęcie ustawy umożliwia również bukmacherom reklamę podczas konkursów, loterii oraz różnych wydarzeń związanych z promocją gier.

Władze białoruskiej federacji hokejowej wydały w związku ze zmianą oświadczenie, w którym stwierdziły, że zakłady sportowe pozwalają zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim zespołom i dyscyplinom sportowym znaleźć nowe źródło finansowania. Według autorów oświadczenia, wprowadzona zmiana wyprowadzi wielu ludzi z błędu w którym tkwili twierdząc, że branża bukmacherska czerpie zyski ze sportu, nie dając nic w zamian.

Foto. RonnyK

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu