Biały Dom rozszerza program pożyczek. Mniejsze kasyna z szansą na wsparcie

W Aktualności DNIA
- Updated

Stany Zjednoczone rozszerzyły wsparcie finansowe w ramach nowo utworzonego, dedykowanego programu pożyczek ratunkowych. Z pomocy mogą teraz skorzystać mniejsze kasyna, co pozwoli im częściowo uporać się z problemami finansowymi, wywołanymi zawieszeniem działalności z powodu pandemii koronawirusa.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, Biały Dom zapowiedział, że program pożyczek awaryjnych prowadzony przez komórkę Small Business Administration (SBA) będzie dostępny również dla małych kasyn. To ważna zmiana dla branży gier, mając na uwadze, że wcześniejsza wersja projektu wykluczała pomoc spółkom, których większa część przychodów pochodzi z działalności hazardowej.

„W ciągu niespełna miesiąca, czyli od czasu uchwalenia ustawy CARES (the Coronavirus Aid, Relief, and Economic Security Act), gwarantującej różnego rodzaju ulgi dla przedsiębiorstw, American Gaming Association walczyli niestrudzenie wraz ze swoimi sojusznikami nad aktualizacją projektu Small Business Administration, który uniemożliwiał operatorom hazardowym zakwalifikowanie się do programu pożyczek w ramach tak zwanego Paycheck Protection Program”, powiedziałdyrektor generalny AGA, Bill Miller, który z wielkim zadowoleniem przyjął wiadomość o uwzględnieniu we wspomnianym programie mniejszych firm hazardowych.

„Cieszymy się, że opublikowane nowe wytyczne regulacyjne, kwalifikują małe firmy hazardowe do tego kluczowego w przypadku wielu spółek programu. Bez niego mogłyby nie przetrwać”, kontynuował Miller.

„Wielki krok naprzód dla naszych małych firm z branży gier. Jestem niezwykle dumny z delegacji z Nevady, która tak ciężko pracowała, aby zapewnić tę pomoc dla naszego „Srebrnego Stanu” (Silver State)!”, napisał na Twitterze, gubernator Nevady, Steve Sisolak. Kasyna w Las Vegas i całym stanie Nevada zostały mocno dotknięte zawieszeniem działalności i brakiem jakichkolwiek środków ochrony finansowej, dlatego też informacje o rozszerzeniu programu pożyczek z pewnością uspokoją część mniejszych operatorów. Z kolei ci najwięksi, wciąż walczą o możliwie najszybszy termin wznowienia działalności. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

foto. Maklay62

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu