Branża gier online wpływa na budżet i rynek zatrudnienia w New Jersey

W Aktualności DNIA
- Updated

Najnowszy raport wykonany na zlecenie iDEA Growth, iDevelopment and Economic Association wskazuje, że działalność branży gier hazardowych online w New Jersey spowodowała utworzenie na terenie tego amerykańskiego stanu ponad 1.800 miejsc pracy i przyniosła budżetowi 52,3 mln USD podatków w 2018 roku.

W raporcie czytamy również, iż w latach 2013-2018 przemysł hazardowy online wygenerował w sumie ponad 259 mln USD podatku. Powstało też ok 6.500 miejsc pracy. Wartość pensji wypłaconych pracownikom branży sięgnęła 400 mln USD.

Według Jeff’a Ifrah, założyciela iDEA Growth, wyniki raportu pokazują ekonomiczne, regulacyjne i konsumenckie korzyści jakie płyną z działalności sektora gier mobilnych i zakładów w New Jersey. „80% zakładów sportowych zawieranych jest już na urządzeniach mobilnych lub w Internecie. Kiedy branżę obowiązują przepisy prawa, wszyscy wygrywają”, podkreśla Ifrah dodając, że należy stawiać pytanie, na jakie inicjatywy władze powinny przeznaczyć pieniądze pozyskane z podatków od hazardu online.

Dane zawarte w raporcie pokazują również, że ​​branża gier hazardowych online rosła w New Jersey w ostatnich latach nawet do 23,4% rocznie, osiągając kwotę ponad 299 mln USD w 2018 r. Eksperci oceniają, że 2019 rok przyniesie wzrost nawet o 50%. Głównym powodem wzrostu przychodów z gier hazardowych w stanie był znaczący rozwój rynku zakładów sportowych online. Pierwszym operatorem oferującym klientom możliwość gry online na zakłady sportowe był DraftKings i to w dużej mierze działalność tej firmy spowodowała zwiększenie obrotów i popularności kanału online.

Dodać trzeba, że pomimo notowanych rekordowych wzrostów, branża gier online w New Jersey wciąż jest ustępuje hazardowi oferowanemu w tradycyjnym kanale naziemnym. Wedle raportu iDEA GGR w 2019 r. przekroczy 3 mld USD, co oznacza, że sieci stacjonarne (w tym głównie kasyna) wygenerują 2,5 mld USD. Należy się jednak spodziewać stopniowej zmiany na korzyść kanału online.

Foto. GerdAltmann

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu