Branża hazardowa coraz mocniej zainteresowana e-sportem. Startuje konferencja w Las Vegas

W Aktualności DNIA
- Updated

Branża gier hazardowych zapozna się w tym tygodniu z prognozowanymi kierunkami rozwoju dyscyplin e-sportowych. Na konferencji, która właśnie zaczyna się w hali HyperX Esports Arena w hotelu Luxor w Las Vegas, spotkają się przedstawiciele obu przemysłów – e-sportowego i hazardowego. Tytuł konferencji brzmi bardzo wymownie – „Nowa era kasyn i zakładów sportowych”.

Świat szeroko pojętej rozrywki przyjął już do wiadomości, że e-sport jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków. Analitycy twierdzą, że prawie 75% odbiorców zainteresowanych e-sportem to ludzie w wieku 18 do 34 lat. Jest to zatem grupa, która budzi oczywiste zainteresowanie również branży hazardowej. Dodajmy, że liczbę fanów e-sportu szacuje się na co najmniej 450 milionów. Eksperci szacują, że do 2020 roku, globalny rynek tej dyscypliny osiągnie wartość 1,8 miliarda dolarów. Nic zatem dziwnego, że organizowane są wydarzenia, podczas których przedstawiciele branżowych firm będą mogli wymienić poglądy i uzyskać wiedzę o najnowszych trendach i kierunkach.

Dyrektor generalny znanej branżowej firmy technologicznej Newzoo, Peter Warman, podkreśla, że „Wiele lig i turniejów e-sportowych ma teraz ogromną widownię, zatem firmy przygotowują się do bezpośredniego zarabiania na fanach e-sportu”. Warman jest również przekonany, że rynek będzie rósł, a rok 2019 będzie dla branży przełomowy i kolejne lata nie będą już liczone w milionach dolarów przychodu, a w miliardach.

Brett Abarbanel z University of Nevada, dyrektor ds. badań w International Gaming Institute i jeden z mówców na konferencji podkreśla, że największe kasyna dostrzegają rozwój branży e-sportowej i poważnie zastanawiają się, w jaki sposób włączyć je do palety swoich produktów. Naukowiec zwraca uwagę, że widzowie mają dostęp do gier e-sportowych, nie poprzez oglądanie telewizji, ale raczej za pośrednictwem serwisów streamingowych, takich jak Twitch i YouTube. Również Facebook i Microsoft dodały u siebie platformy streamingowe skoncentrowane na e-sporcie. Abarbanel zwraca również uwagę na fakt, że e-sportem mocno interesują się również nielegalne kasyna i firmy bukmacherskie.

W ramach konferencji, swoje doświadczenia z e-sportem przedstawią również międzynarodowe marki bukmacherskie, które już zainwestowały w tę branżę, takie jak Pinnacle i Betway. Nie jest tajemnicą, że również przedstawiciele rynku zakładów sportowych dostrzegają potencjał drzemiący w urządzaniu zakładów na wydarzenia e-sportowe.

Wśród innych tematów, które będą poruszane na konferencji znajdą się m.in. kwestie integracji e-sportu z branżą bukmacherską, finansowania projektów i zespołów e-sportowych, a także tematyka najnowszych technologii, np. wirtualne rzeczywistości i interaktywne gry dostępne teraz i w przyszłości, czy wykorzystanie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w środowisku kasyn.

Foto. skeeze

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu