Bratysława wprowadza ograniczenia dotyczące hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

Rada Miasta Bratysława wprowadziła nowe ograniczenia dotyczące sposobów świadczenia usług hazardowych w mieście. Jak informuje portal casinonewsdaily, zmiany mają wejść w życie już w listopadzie.

Wprowadzone na początku tego roku zmiany w słowackiej ustawie o grach hazardowych, dały gminom prawo do wprowadzania zasad i ograniczeń tam, gdzie według nich są potrzebne. Nową regulację postanowiły wykorzystać władze słowackiej stolicy. Według doniesień lokalnych mediów, przyjęte przepisy, mają na celu ograniczenie działalności salonów gier w całym mieście. Zgodnie z nowymi przepisami takie obiekty nie mogą funkcjonować w promieniu 200 metrów od szkół i innych placówek edukacyjnych, a także w takiej samej odległości od wszelkich instytucji współpracujących z dziećmi i młodzieżą oraz od ośrodków zajmujących się uzależnieniami. Co więcej operatorzy nie mogą lokalizować swoich punktów sprzedaży zbyt blisko siebie, najlepiej również zachowując wcześniej wspomnianą odległość.

Nowe słowackie prawo hazardowe, które jak wspomniano wcześniej po długich debatach weszło w życie z początkiem tego roku, oprócz nadania gminom większej władzy w określaniu w jaki sposób operatorzy hazardowi powinni funkcjonować na ich terytoriach, otworzyło także drogę do reorganizacji lokalnego rynku online.

Zgodnie ze zaktualizowaną ustawą, międzynarodowe firmy będą mogły składać wnioski o wydanie licencji i oferować swoje usługi gier online oraz zakłady sportowe w uregulowanym już środowisku. Niedawno przyjęte zmiany legislacyjne zakończyły również monopol państwowej loterii Tipo. Pierwsze gry online w ramach nowego systemu mają zostać uruchomione w przyszłym roku.

W Bratysławie mówi się również o dalszych ograniczeniach, które miałyby być wprowadzone z początkiem 2020 roku. Dotyczyłyby zakazu gry w niektóre dni w ciągu roku, zwłaszcza te świąteczne. W związku z powyższymi planami pojawiają się obawy, że planowane ograniczenia mogą ostatecznie doprowadzić do pełnego zakazu hazardu w mieście. Grupy społeczne i polityczne przeciwne branży zainicjowały nawet petycję wzywającą do takiego rozwiązania. Do tej pory zgromadzono prawie 100 000 podpisów.

Oczekuje się, że planowane ograniczenia wpłyną na znaczny spadek przychodów z hazardu, które generowane są w Bratysławie, co bezpośrednio wpłynie na kondycję finansową słowackiej stolicy, do której trafiają spore kwoty z tytułu podatków płaconych przez operatorów hazardowych działających w tym mieście.

Trzeba przyznać, że podmioty działające w branży hazardowej u naszych południowych sąsiadów nie mają ostatnio łatwego życia. Zaledwie klika dni temu pisaliśmy o zakazie hazardu wprowadzonym przez jedną z dzielnic w czeskiej Pradze. Więcej można przeczytać tutaj: https://gamingbuzz.pl/popularna-dzielnica-w-czeskiej-pradze-oczyscila-ulice-z-hazardu.

Foto. PeterToth

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu