Brazylijski krok w stronę regulacji

W Aktualności DNIA
- Updated

Brazylijski rząd rozpoczął miesięczne konsultacje w sprawie przepisów dotyczących zakładów sportowych, ponieważ pracuje nad stworzeniem ram prawnych dla branży.

Konsultacje, które rozpoczęły się 30 lipca i potrwają do 31 sierpnia, mają na celu uzyskanie opinii zainteresowanych stron z sektora publicznego i branży na temat najbardziej odpowiedniego modelu zakładów sportowych w Brazylii. 

Zwraca się do respondentów o podzielenie się opiniami na temat tego, czy należy udostępnić określoną liczbę licencji bukmacherskich, czy dopuścić do rynku wszystkich, którzy spełnią wymogi licencyjne. Zainteresowane strony proszone są również o zasugerowanie reżimów regulacyjnych w innych krajach, które mogłyby stanowić plan działania dla tego kraju.

Konsultacje mają również na celu zebranie opinii na temat procesów monitorowania, kontroli i egzekwowania rynku. Uwzględniono także inne kwestie, takie jak bezpieczeństwo graczy, zapobieganie oszustwom, integralność rynku i przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy.

Celem jest uzupełnienie trwających już prac nad opracowaniem przepisów dotyczących zakładów sportowych, po tym jak ustępujący prezydent Michel Temer podpisał ustawę, która dała prawodawcom czas do 2020 r. na opracowanie przepisów. Istnieje możliwość przedłużenia terminu o kolejne dwa lata, jeżeli do tego czasu nie nastąpi postęp.

Regulując zakłady sportowe, rząd Brazylii dąży do skierowania dużego nieuregulowanego rynku do obszaru prawnego, a także do zwiększenia działalności prywatnych przedsiębiorstw w tym kraju, tworzenia miejsc pracy i utrzymania uczciwości sportowej.

fot. Sergio Souza / Unsplash

Zobacz też

Kasyna w Atlantic City zwalniają pracowników

Z powodu epidemii COVID-19 w tym tygodniu w amerykańskich kasynach w Atlantic City zwolniono około 16 tysięcy pracowników. Niekoniecznie musi

Czytaj więcej...

UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla,

Czytaj więcej...

Złe prognozy dla rynku hazardowego

Analitycy H2 Gambling Capital dokonali w ostatnich dniach oceny wpływu wirusa COVID-19 na światowy rynek gier hazardowych. Ich prognoza

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu