Brazylijski krok w stronę regulacji

W Aktualności DNIA
- Updated

Brazylijski rząd rozpoczął miesięczne konsultacje w sprawie przepisów dotyczących zakładów sportowych, ponieważ pracuje nad stworzeniem ram prawnych dla branży.

Konsultacje, które rozpoczęły się 30 lipca i potrwają do 31 sierpnia, mają na celu uzyskanie opinii zainteresowanych stron z sektora publicznego i branży na temat najbardziej odpowiedniego modelu zakładów sportowych w Brazylii. 

Zwraca się do respondentów o podzielenie się opiniami na temat tego, czy należy udostępnić określoną liczbę licencji bukmacherskich, czy dopuścić do rynku wszystkich, którzy spełnią wymogi licencyjne. Zainteresowane strony proszone są również o zasugerowanie reżimów regulacyjnych w innych krajach, które mogłyby stanowić plan działania dla tego kraju.

Konsultacje mają również na celu zebranie opinii na temat procesów monitorowania, kontroli i egzekwowania rynku. Uwzględniono także inne kwestie, takie jak bezpieczeństwo graczy, zapobieganie oszustwom, integralność rynku i przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy.

Celem jest uzupełnienie trwających już prac nad opracowaniem przepisów dotyczących zakładów sportowych, po tym jak ustępujący prezydent Michel Temer podpisał ustawę, która dała prawodawcom czas do 2020 r. na opracowanie przepisów. Istnieje możliwość przedłużenia terminu o kolejne dwa lata, jeżeli do tego czasu nie nastąpi postęp.

Regulując zakłady sportowe, rząd Brazylii dąży do skierowania dużego nieuregulowanego rynku do obszaru prawnego, a także do zwiększenia działalności prywatnych przedsiębiorstw w tym kraju, tworzenia miejsc pracy i utrzymania uczciwości sportowej.

fot. Sergio Souza / Unsplash

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu