Brazylijski krok w stronę regulacji

W Aktualności DNIA
- Updated

Brazylijski rząd rozpoczął miesięczne konsultacje w sprawie przepisów dotyczących zakładów sportowych, ponieważ pracuje nad stworzeniem ram prawnych dla branży.

Konsultacje, które rozpoczęły się 30 lipca i potrwają do 31 sierpnia, mają na celu uzyskanie opinii zainteresowanych stron z sektora publicznego i branży na temat najbardziej odpowiedniego modelu zakładów sportowych w Brazylii. 

Zwraca się do respondentów o podzielenie się opiniami na temat tego, czy należy udostępnić określoną liczbę licencji bukmacherskich, czy dopuścić do rynku wszystkich, którzy spełnią wymogi licencyjne. Zainteresowane strony proszone są również o zasugerowanie reżimów regulacyjnych w innych krajach, które mogłyby stanowić plan działania dla tego kraju.

Konsultacje mają również na celu zebranie opinii na temat procesów monitorowania, kontroli i egzekwowania rynku. Uwzględniono także inne kwestie, takie jak bezpieczeństwo graczy, zapobieganie oszustwom, integralność rynku i przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy.

Celem jest uzupełnienie trwających już prac nad opracowaniem przepisów dotyczących zakładów sportowych, po tym jak ustępujący prezydent Michel Temer podpisał ustawę, która dała prawodawcom czas do 2020 r. na opracowanie przepisów. Istnieje możliwość przedłużenia terminu o kolejne dwa lata, jeżeli do tego czasu nie nastąpi postęp.

Regulując zakłady sportowe, rząd Brazylii dąży do skierowania dużego nieuregulowanego rynku do obszaru prawnego, a także do zwiększenia działalności prywatnych przedsiębiorstw w tym kraju, tworzenia miejsc pracy i utrzymania uczciwości sportowej.

fot. Sergio Souza / Unsplash

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu