Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

W Aktualności DNIA
- Updated

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski chce znów całkowicie zmienić planowany model regulacyjny.

Doniesienia brazylijskiego Gaming Magazine sugerują, że Krajowy Sekretariat ds. Polityki Publicznej, Planowania, Energii i Loterii (SECAP), który jest odpowiedzialny za opracowanie standardów regulacyjnych w zakresie hazardu, wstrzyma się z decyzjami do drugiej połowy 2020 r., zamiast wydawać nowe regulacje już w przyszłym miesiącu zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem.

Źródła bliskie rządowej administracji podają, że powodem przedłużenia procesu decyzyjnego jest obecny kształt projektu systemu licencjonowania, który przewiduje aż 150 licencji wydanych operatorom. Brazylijski Minister Gospodarki wyraził ponadto obawy dotyczące legalności potencjalnych grzywien nakładanych na nielegalnych operatorów oraz kwestii nakładania opłat licencyjnych.

Rząd podejmie publiczne konsultacje , które rozpoczną się już w tym tygodniu i będą dotyczyć uproszczonego alternatywnego systemu licencjonowania, w ramach którego liczba licencji będzie jednak ograniczona. W ramach tego modelu to sam rząd brazylijski wystosowałby zaproszenie do wybranych operatorów, aby występowali o licencje, a operatorzy, z którymi negocjacje zakończą się sukcesem, podpiszą umowę z rządem na działalność na rynku.

Liczba licencji nie została ujawniona, jednak szacuje się, że można ją ograniczyć do 50–60 licencji na urządzanie zakładów sportowych. Oprócz zmiany modelu regulacyjnego, SECAP ma również zaprezentować skróconą wersję projektu ustawy o zakładach sportowych, biorąc pod uwagę obawy zgłoszone przez Ministra Gospodarki.

Neil Montgomery, założyciel i partner zarządzający brazylijskiej firmy prawniczej Montgomery & Associados, powiedział, że jest to „bardzo zaskakujący zwrot wydarzeń”, który jest sprzeczny z wcześniejszymi publicznymi ogłoszeniami SECAP dotyczącymi nowych przepisów hazardowych.

„Jeżeli decyzja rzeczywiście zostanie potwierdzona jako oficjalna, będzie to krok wstecz, ponieważ rozsądniej byłoby uregulować jak największą liczbę operatorów. Jeśli rząd rzeczywiście chce ograniczyć liczbę licencji, może to być sygnał, że będzie chciał mocniej naciskać na operatorów, którzy nie uzyskali licencji i wyegzekwować od nich większe grzywny za nielegalną działalność na rynku.” – powiedział Montgomery.

Rząd brazylijski początkowo twierdził, że będzie chciał opublikować standardy regulacyjne do końca 2019 r.

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu