Brexit bez porozumienia ryzykiem dla wyścigów konnych?

W Aktualności DNIA
- Updated

Bardzo prawdopodobne, że już tylko niespełna trzy miesiące pozostały do opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Pomimo tego środowisko wyścigów konnych kontynuuje przygotowania do sezonu. Jednocześnie oczekuje na rezultaty opuszczenia struktur UE i ewentualne zakłócenia, które mogą wystąpić w tej dyscyplinie oraz ich wpływ na branżę bukmacherską.

The Financial Times poinformował kilka dni temu, że w sytuacji Brexit’u bez porozumienia, który obecnie wydaje się być najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem, zagrożony może być sektor wyścigów konnych. Tak twierdzi Peter Jackson, dyrektor generalny Flutter Entertainment (wcześniej Paddy Power Betfair).

Jackson ostrzega, że brak porozumienia Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, mocno uderzy w branżę wyścigów konnych. Główną barierę dla stabilności branży stanowić ma kwestia swobody przemieszczania koni. Problem ten może mieć negatywny wpływ na około 1500 wyścigów w Wielkiej Brytanii. „Mam pewne obawy, czy konie będą mogły swobodnie przemieszczać się między Wielką Brytanią, a Irlandią – to realne ryzyko dla branży wyścigów konnych” – powiedział Jackson, komentując potencjalny wpływ Brexit’u bez porozumienia.

Opisany problem może nieść poważne konsekwencje dla branży. Podkreślić trzeba, iż Brytyjczycy szacują, że aktualny kalendarz wyścigów może wygenerować w Wielkiej Brytanii zakłady o wartości 11,5 miliarda funtów. Zakłócenia w postaci ograniczeń w transporcie koni mogą tę kwotę znacząco uszczuplić.

David Redvers, manager Qatar Racing, uspokaja jednak branżę i sympatyków wyścigów konnych: „Nie sądzę, aby miały wystąpić jakiekolwiek problemy z irlandzkimi zawodnikami w Grand National lub też z angielskimi w Punchestown”

Przypomnijmy, iż obecnie Wielka Brytania, Francja i Irlandia, na mocy trójstronnej umowy, gwarantują swobodne przemieszczanie się koni bez długiego oczekiwania na granicach. W 2017 roku zgodnie zapisami umowy, konie wyścigowe były przewożone przez granicę ponad 26 000 razy. Tzw. twardy Brexit z pewnością wystawi tę umowę na próbę.

Zobacz też

Wielka Brytania. Zgoda CMA na fuzję Flutter Entertainment i The Stars Group

We wtorek brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował opinię publiczną, że w jego ocenie połączenie hazardowych gigantów, Flutter

Czytaj więcej...

Od kwietnia nowe regulacje reklamowe w Danii

Z początkiem kwietnia w Danii wchodzą w życie nowe przepisy marketingowe. Regulacje te nakładają na operatorów hazardowych obowiązek zamieszczania

Czytaj więcej...

Zmiany w belgijskiej loterii w związku ze znacznym spadkiem sprzedaży

Belgium National Lottery wprowadza duże zmiany w związku z ogromnym spadkiem sprzedaży swoich produktów wywołanym pandemią koronawirusa.Jak donosi The Brussels Times,

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu