Brytyjczycy podniosą limit wieku dla graczy loterii

W Aktualności DNIA
- Updated

Ministrowie rządu Wielkiej Brytanii noszą się z zamiarem podniesienia minimalnego wieku dla graczy, biorących udział w grach oferowanych przez National Lottery. Zgodnie z nowym projektem ustawy, uprawnionymi do gier będą jedynie gracze, którzy ukończyli 18 rok życia. Celem rządzących jest ograniczenie hazardu wśród nastolatków.

Do zmiany miałoby dojść najprawdopodobniej dopiero w 2023 roku, kiedy to nadejdzie czas na odnowienie licencji loterii. W jej rezultacie osoby w wieku 16 i 17 lat nie będą już mogły grać w gry online, kupować zdrapek, czy też losów w sklepach.

Jednym z największych orędowników tego projektu jest Matt Zarb-Cousin, aktywista Clean Up Gambling, który wezwał do ograniczenia hazardu i umożliwienia gry tylko osobom powyżej 18 roku życia. „Im wcześniej zaczniesz grać, tym większe prawdopodobieństwo, że popadniesz w nałóg. Wszelki hazard powinien być dostępny tylko dla osób, które ukończyły 18 lat.”

W raporcie komisji ds. hazardu Izby Lordów (izba wyższa dwuizbowego parlamentu brytyjskiego) z zeszłego miesiąca, zatytułowanym „Szkody związane z hazardem – czas na działanie”, wezwano do podjęcia „pilnych działań” w celu rozwiązania problemów związanych z hazardem, w tym podniesienia minimalnego wieku graczy w loteriach do 18 lat. Ponadto zaproponowano, aby UK Gambling Commission analizowała kwartalnie wszelkie powiązane z grami hazardowymi reklamy oraz wydatki krajowej loterii. Wezwano również do zastąpienia opłaty loteryjnej podatkiem dochodowym brutto.

To nie pierwszy raz, kiedy brytyjscy politycy domagają się podwyższenia minimalnego wieku w grach krajowej loterii. Już dwa lata temu, była minister Tracey Crouch naciskała na ustanowienie nowej granicy wieku. Operator National Lottery, Camelot także przychyla się do tej inicjatywy. „Od 25 lat ma 16 lat, więc prawdopodobnie jest to dobry moment, aby się temu przyjrzeć”, powiedział dyrektor generalny Camelot, Nigel Railton.

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu