Brytyjska Gambling Commission planuje zakaz przyjmowania depozytów z kart kredytowych

W Aktualności DNIA
- Updated

Brytyjski regulator hazardu, Gambling Commission (UKGC) przygotowuje rozwiązanie zakazujące bukmacherom przyjmowania depozytów z kart kredytowych. Ma to zapobiec wykorzystywaniu problemów graczy szczególnie wrażliwych na zagrożenia związane z hazardem, informuje dziennik The Guardian. Źródła zbliżone na UKGC twierdzą, że nowe zasady mogą zostać ogłoszone w najbliższych dniach.

Najwięksi operatorzy działający w Wielkiej Brytanii, w tym Betfair, 888 i Bet365, dają obecnie swoim klientom możliwość dokonywania depozytów przy użyciu kart kredytowych. GambleAware i Citizens Advice, organizacje społeczne zajmujące się kwestiami uzależnień, ostrzegały, iż w ten sposób grający mogą łatwiej popadać w uzależnienie i długi. Również brytyjska prasa, w tym przywoływany The Guardian, wielokrotnie informowała na swoich łamach o klientach bukmacherów, którzy wpadali w spiralę długów.

Eksperci branżowi spodziewają się, że UKGC wprowadzi całkowity zakaz używania kart kredytowych do obsługi kont u bukmacherów online, ograniczając możliwość dokonywania wpłaty do używania kart debetowych.

Niewykluczone, że zakaz wydany przez Komisję obejmie również portfele elektroniczne, a zatem takie firmy jak PayPal również zostałyby objęte nową regulacją. Cytowany The Guardian w zeszłym roku informował, że takie podmioty umożliwiły graczom z problemami hazardowymi obchodzenie limitów bankowych i wydawanie na zakłady nawet do 150 000 funtów dziennie.

Branża hazardowa nie ma ostatnio na Wyspach najlepszej passy medialnej. Jej reputacja została nadszarpnięta po opublikowaniu informacji na temat tzw. programów VIP oraz kontrowersyjnej umowy z brytyjskim Związkiem Piłki Nożnej na transmisje na żywo meczów Pucharu Anglii.

Zarówno Gambling Commission, jak i przedstawiciele rządu odmówili komentarza na temat ewentualnego wprowadzenia nowych regulacji.

Foto. Jarmoluk

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu