Brytyjska Gambling Commission rozważa zakazanie programów dla klientów VIP

W Aktualności DNIA
- Updated

Według danych zawartych w raporcie opracowanym przez brytyjskiego regulatora do spraw hazardu, Gambling Commission (UKGC), w przypadku części operatorów działających na tamtejszym rynku ponad 80% ich przychodów pochodziło z zakładów zawieranych przez klientów VIP. Raport objął działalność dziewięciu największych firm hazardowych na Wyspach.

Brytyjski The Guardian informuje, że ​​jedna z marek bukmacherskich klasyfikowała jako klientów VIP tylko 2% swoich graczy, jednak aż 83% jej przychodów pochodziło właśnie z tego źródła. Inny operator określał jako VIP 5% całkowitej bazy swoich klientów, podczas gdy prawie 60% jego obrotów pochodziło od graczy objętych dedykowanym programem. Brytyjski regulator wskazał również, że siedem na dziesięć kar, które zostały nałożone na operatorów w związku z naruszeniem przepisów hazardowych dotyczyło programów VIP-ów.

Jak wynika z raportu, operatorzy hazardowi działający w Wielkiej Brytanii zgodzili się aby UKGC przeprowadziła swoje badania przy wykorzystaniu ich baz danych, jednak pod warunkiem, że regulator nie upubliczni ich oraz ich klientów danych.

UKGC uznała, że raport dostarcza dowodów, iż hazard klientów VIP ma bezpośredni związek ze społecznymi problemami wynikającymi z zagrożeń, jakie nieść mogą gry hazardowe. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że UKGC zaleci w tym roku wprowadzenie nowych regulacji prawnych ograniczających lub nawet zakazujących stosowania programów VIP.

Na Wyspach podkreśla się coraz częściej, że potrzeba bardziej skutecznej ochrony graczy przed uzależnieniami występuje nie tylko w przypadku programów VIP. Niedawno na przykład, po ujawnieniu, że niektórzy operatorzy hazardowi używają narzędzia AdWords, aby ominąć filtry GamStop, firma Google została wezwana do zaktualizowania swojej „czarnej listy” gier.

Foto. Derwiki

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu