Brytyjska loteria z rekordową sprzedażą

W Aktualności DNIA
- Updated

The National Lottery, krajowa loteria Wielkiej Brytanii, odnotowała w ubiegłym roku obrotowym rekordową sprzedaż. Jak podaje operator Camelot Group, jej działalność przyniosła grupie kwotę 7,91 mld £.

Podobnie jak w poprzednich latach, to kanały online napędzały wzrost sprzedaży, po raz pierwszy przekraczając granicę 2 mld £. We wspomnianym okresie przyniosły przychód w wysokości 2,46 mld £, co jest wzrostem o 624 mln £. Około 65% sprzedaży przez internet to zasługa graczy, korzystających ze smartfonów i tabletów. Ich aktywność przełożyła się na kwotę 1,61 mld £. To blisko 58% wzrost udziału urządzeń mobilnych w sprzedaży loterii.

Tegoroczny wynik to blisko dziesięcioprocentowy wzrost (dokładnie 9,7%) w porównaniu z poprzednim okresem. Warto również wspomnieć, że to trzeci z kolei rok, kiedy grupa odnotowuje wzrost przychodów. Osiągnięty rezultat pobił również dotychczasowy rekord sprzedaży, z roku podatkowego 2015/2016, gdzie osiągnął wartość 7,62 mld £.

Grupa nie ujawniła co prawda wygenerowanego zysku netto, aczkolwiek podała informację, o przekazaniu 1,85 mld £ na cele charytatywne, co jest o 12% większą kwotą (198,4 mln £) od tej z minionego roku. Z tytułu wygranych graczom wypłacono 4,13 mld £.

Po przeprowadzonych zmianach, mających na celu stworzenie bardziej interesującej oferty, sprzedaż z gier opartych na losowaniu wzrosła o 455,3 mln £, do kwoty 4,54 mld £, natomiast przychody ze zdrapek i gier z natychmiastową wygraną online wzrosły o 243 mln £, do 3,37 mld £. Sprzedaż w punktach stacjonarnych odnotowała wzrost o 1,4% (5,4 mld £), dzięki czemu National Lottery zarobiło na prowizjach 312,7 mln £ (wzrost o 2,8%).

„Po trzech latach od naszego ostatniego spadku, obserwujemy wzrost we wszystkich obszarach działalności. Co najważniejsze, nasze rekordowe wyniki sprzedaży przyniosły dodatkowo prawie 200 mln £ na cele charytatywne i podobne wsparcie w czasie, kiedy Wielka Brytania najbardziej tego potrzebuje. W dobie ciągłej niepewności, obecny rok będzie bez wątpienia bardzo trudny. Jestem jednak przekonany, że jesteśmy w doskonałej kondycji, aby sprostać wszelkim wyzwaniom. Mamy za sobą osiągnięcia, kreatywność i determinację, aby nadal generować fundusze dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują”, powiedział Nigel Railton, dyrektor generalny Camelot Group.

Grupa, której obecna licencja wygasa w 2023 roku, zapowiedziała, że mimo kryzysu wciąż planuje rozszerzać swoją działalność, kontynuując między innymi rozmowy z supermarketami, na temat sprzedaży produktów loterii przy kasach.

Zobacz też

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Malta chce przyciągnąć pracowników

Fundacja Gaming Malta połączyła siły ze swoim europejskim odpowiednikiem iGEN i uruchomia projekt „Why iGaming”, który skoncentruje się na

Czytaj więcej...

Kasyno i poker online w niemieckich krajach związkowych

Pomimo podzielonych zdań i opinii, niemieckie kraje związkowe osiągnęły finalnie porozumienie w sprawie zastosowania przejściowych przepisów, które dopuszczają obecność

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu