Brytyjski regulator wzywa właścicieli pubów do działań prewencyjnych w zakresie hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

Brytyjska Komisja ds. Hazardu (UKGC) zaapelowała do właścicieli, a także do osób zarządzających pubami na Wyspach, aby podjęli zdecydowane działania w celu zapobiegania dostępowi nieletnich do gier hazardowych.

Komisja ujawniła, że podczas niedawno przeprowadzony przegląd takich lokali w Anglii i Walii wykazał, że 84% z nich nie utrudnia osobom małoletnim dostępu do automatów.

Jak donosi Focus Gaming News, w ciągu minionego roku UKGC bardzo blisko współpracowała z lokalnymi władzami oraz policją w celu ustalenia oraz sprawdzenia zgodności rzeczywistego stanu w brytyjskich pubach z obowiązującymi przepisami. Jak podkreśla Komisja, nadrzędnym celem jest oczywiście ochrona dzieci przed hazardem. Niestety wnioski, które nasuwają się po przeprowadzonym badaniu jasno wskazują na to, że obowiązujące przepisy nie są właściwie egzekwowane, a wielu pracowników takich miejsc, nawet nie zdaje sobie sprawy z zakresu i wagi ograniczeń prawnych.

Helen Rhodes, inicjatorka i dyrektor prowadzonego projektu twierdzi, że sektor pubów oraz podobnych lokali musi podjąć odpowiednie kroki, w celu osiągnięcia założonych efektów: Puby muszą zintensyfikować i przyspieszyć swoje działania w celu egzekwowania tych przepisów. Podejście do weryfikacji wieku musi być traktowane tak samo poważnie, jak w przypadku sprzedaży alkoholu. Jeśli puby nie dostosują się do tych wymogów, mogą utracić licencję na umieszczanie automatów.”

„Zeszłoroczne wyniki testów były dla nas bardzo rozczarowujące. Z tego też powodu poparliśmy lokalne władze w działaniach zmierzających do podniesienia standardów bezpieczeństwa. Obejmuje to współpracę z zespołami szkoleniowymi, które dzięki odpowiednio dobranym materiałom przygotowanym dla właścicieli i pracowników pubów, pomogą w zrozumieniu obecnych wymogów prawnych. Zamierzamy także współpracować z Home Office* w celu włączenia do programów szkoleniowych materiałów dotyczących gier hazardowych w takich miejscach. Stowarzyszenie British Beer and Pub Association odpowiedziało na nasze wezwanie jako pierwsze, przekazując swoim członkom wskazówki dotyczące znaczenia egzekwowania tych przepisów. Wzywamy więc całą branżę związaną z takimi miejscami, aby reagowała i dzięki temu zwiększała bezpieczeństwo dzieci i młodzieży nie dopuszczając tym samym do interwencji lokalnych władz.” – dodaje Rhodes.

*Home Office – urząd odpowiedzialny za brytyjską politykę imigracyjną, bezpieczeństwo i porządek publiczny. Odpowiednik ministerstwa spraw wewnętrznych w innych krajach.

Zobacz też

Domenę hazardową sprzedam!

Właściciele domen związanych z hazardem mogą sporo zarobić. 28 listopada na międzynarodowej giełdzie domen internetowych Sedo rusza aukcja internetowych adresów hazardowych

Czytaj więcej...

Holenderska regulacja hazardowa opóźniona

Wprowadzenie nowej ustawy hazardowej w Holandii zgodnie z założonym harmonogramem nie uda się. Rząd tego kraju ogłosił właśnie, że potrzebuje więcej

Czytaj więcej...

TS zasila budżet państwa miliardem złotych

W tym roku około miliard złotych, w kolejnych znacznie więcej Totalizator Sportowy planuje przekazać do budżetu państwa z tytułu podatku od

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu