Buenos Aires legalizuje hazard online

W Aktualności DNIA
- Updated
online

Gubernator Buenos Aires, Maria Eugenia Vidal, podpisała oficjalny dekret, zgodnie z którym hazard online jest legalny w argentyńskiej prowincji.

Zgodnie z dekretem 181 gry w kasynie online i zakłady sportowe będą teraz zalegalizowane i regulowane przez prowincjonalny instytut loterii i kasyn w Buenos Aires. Dostępnych będzie łącznie siedem licencji na gry online, które zostaną wydane przez rząd Buenos Aires.

Operatorzy chcący ubiegać się o licencję będą musieli spełnić do 20 kryteriów, m.in. w zakresie technicznym, ekonomicznym, finansowym, certyfikacji, ochrony gracza i bezpieczeństwa danych. Będą również musieli wdrożyć politykę odpowiedzialnej gry, dając graczom możliwość samowykluczenia.

Przyszli operatorzy zakładów sportowych będą również oceniani pod względem liczby oferowanych wydarzeń na żywo i zakładów, a także różnorodności i liczby oferowanych sportów.

Licencjonowani operatorzy będą podlegać 25% stawce podatku od GGR.

Reklama operatorów musi „promować dobre praktyki gier” i nie może być skierowana do osób poniżej 18 roku życia. W celu egzekwowania tej agendy regulator będzie monitorował wszystkie reklamy licencjonowanych operatorów i może nakładać grzywny wobec naruszających przepisy.

Naruszenie przepisów przez operatorów jest klasyfikowane według trzech kategorii w ramach ustawy: lekkie, poważne lub bardzo poważne.

Regulator może wydawać ostrzeżenia i nakładać kary finansowe, a także może czasowo zawiesić licencje na okres 30 dni, z możliwością stałych sankcji za bardzo poważne przestępstwa.

Zobacz też

Kasyna w Atlantic City zwalniają pracowników

Z powodu epidemii COVID-19 w tym tygodniu w amerykańskich kasynach w Atlantic City zwolniono około 16 tysięcy pracowników. Niekoniecznie musi

Czytaj więcej...

UKGC ostrzega operatorów – nie wykorzystujcie marketingowo COVID-19

Neil McArthur, szef UKGC, instruuje licencjobiorców, aby zachowali ostrożność w swoim działaniu po wzroście aktywności kasyn online. Komisja podkreśla,

Czytaj więcej...

Złe prognozy dla rynku hazardowego

Analitycy H2 Gambling Capital dokonali w ostatnich dniach oceny wpływu wirusa COVID-19 na światowy rynek gier hazardowych. Ich prognoza

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu