Bukmacherzy przewidują wyniki niedzielnych wyborów

W Temat Dnia DNIA
- Updated

W tegorocznych wyborach parlamentarnych PiS zyska  47,6% głosów, a Koalicja Obywatelska może liczyć na 27,5% poparcie – wynika z analiz legalnego bukmachera BETFAN. Trzecie miejsce w parlamencie zajmie z kolei Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który zagłosuje 12,7% uprawnionych. Próg wyborczy przekroczy też PSL i Kukiz’15 z 6,2% poparciem, zaś tuż za progiem znajdzie się Konfederacja (4,8%). Jednocześnie BETFAN daje Małgorzacie Kidawie-Błońskiej aż 74% szans na wygraną z Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie.

Wedle przekazanych w komunikacie prasowym wyników przeprowadzonych analiz, zwycięstwo wyborcze PiS będzie zbudowane m.in. na rozpoznawalnych nazwiskach, które pociągną listy wyborcze. BETFAN przewiduje na przykład, że w Kielcach (okręg 33) zdecydowane zwycięstwo nad Bartłomiejem Sienkiewiczem odniesie Zbigniew Ziobro (99% szans), Antoni  Macierewicz pokona zaś Cezarego Grabarczyka (95% szans) w Piotrkowie Trybunalskim (okręg 10). Według bukmachera w Krakowie (okręg 13) w pojedynku z Pawłem Kowalem wygra natomiast Małgorzata Wassermann (95% szans), a w Katowicach (okręg 31) Mateusz Morawiecki zdobędzie lepszy wynik od Borysa Budki (92% szans). W okręgu podwarszawskim (20) zdecydowanym faworytem jest Mariusz Błaszczak, który zdobędzie więcej głosów od Jana Grabca (85% szans), w Łodzi natomiast (okręg 9) Piotr Gliński ma wygrać starcie ze znanym komentatorem sportowym startującym z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Tomaszem Zimochem (79% szans). Na tym tle wyróżniają się Poznań (okręg 39), gdzie Joanna Jaśkowiak wygra z Jadwigą Emilewicz (90% szans), Wrocław (okręg 3), w którym Grzegorz Schetyna pokona Mirosławę Stachowiak-Różecką (65% szans) oraz Gdynia (okręg 26), gdzie startująca z listy Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka wygra z Marcinem Horałą z PiS (61% szans). Bukmacher ocenia, iż frekwencja wyborcza przekroczy 57%.

Zdecydowane zwycięstwo partii rządzącej zapowiadają również inni legalni polscy bukmacherzy. STS postanowił przy tym między innymi połączyć poparcie dla danej partii ze spodziewaną frekwencją wyborczą. Na przykład za każde postawione 100 zł, w przypadku wyniku PiS powyżej 47,5% i frekwencji przekraczającej 56,5%, można wygrać 220 zł. Zdecydowanie niżej oceniane są szanse Koalicji Obywatelskiej. Za kombinację: ponad 28,5% głosów przy frekwencji ponad 56,5%, bukmacher gotów jest zapłacić aż 418 zł (kurs na takie zdarzenie STS określił na 4.75). W swoim komunikacie bukmacher informuje, iż “W STS wynik wyborów parlamentarnych obstawiło już kilka tysięcy osób, z czego aż 92,06 proc. na zwycięstwo PiS. Warto zauważyć, że wśród graczy STS drugą najchętniej wybieraną partią jest Konfederacja z wynikiem 4,1 proc. Zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej przewiduje 2,82 proc. graczy. PSL wybrało 0,76 proc., a SLD – 0,26 proc. wszystkich obstawiających”.

Zdecydowaną przewagę PiS przewidują również np. TotalBet oraz jeden z najnowszych graczy na polskim rynku bukmacherskim – eWinner, który podobnie jak inni bukmacherzy kurs na zwycięstwo aktualnie rządzącej partii określił na poziomie 1.01. eWinner typuje zwycięstwo PiS nad drugą w sondażach Koalicją Obywatelską nawet przy handicapie „-19,5%”, określając tu kurs na 1.50. Jako trzecie ugrupowanie gdyński bukmacher wskazuje SLD i również w tym wypadku nie różni się od analiz pozostałych firm. eWinner odnotował rosnące poparcie dla lewicowej koalicji i za wynik SLD powyżej 12% płaci 1.38. Jako niepewne zaś wskazuje szanse mocno prawicowej Konfederacji.

Jak widać, w przekonaniu bukmacherów zwycięstwo PiS w wyborach jest niemal przesądzone. Taki wynik prognozują również firmy sondażowe. Pozostaje zatem pytanie, czy PiS osiągnie wynik pozwalający mu na samodzielne sformowanie rządu, czy może będzie zmuszony do szukania koalicjanta. A może to opozycja osiągnie wyniki, które pozwolą jej na zbudowanie koalicji przeciwko obecnie rządzącym?

Wielu z niecierpliwością będzie oczekiwało na wyniki niedzielnych wyborów. Jedni, bo są zainteresowani polityką, inni… bo obstawili wynik u bukmachera.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu