Bukmacherzy uwielbiają piłkarskie koszulki

W Aktualności DNIA
- Updated
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

Nie odkryjemy Ameryki pisząc, że piłka nożna to sport, który generuje najwięcej przychodów w firmach bukmacherskich. Nie ma w tym również nic dziwnego, że operatorzy tak chętnie sponsorują kluby piłkarskie, a oczywiście najbardziej pożądanym miejscem na reklamę jest przód koszulki.

Brytyjczycy kochają piłkę nożną, ale ich drugą miłością jest hazard. Co roku stawiają oni setki miliardów funtów w firmach hazardowych. Rynek UK to obecnie najlepiej rozwinięta pod tym kątem jurysdykcja na świecie. Do tego wszystkie dochodzi Premier League, czyli najbogatsza i najlepsza liga piłkarska na całym globie. Połącznie właśnie tych dwóch rzeczy, hazardu i Premier League napędza cały sektor na Wyspach.

W takim wypadku firmy hazardowe bardzo chętnie nawiązują współpracę z klubami piłkarskimi. Każdy z klubów Premier League jest w jakiś sposób związany z operatorem, a kilka zespołów współpracuje nawet z trzema lub czterema naraz. W Anglii w odróżnieniu np. od Polski, bukmacherzy nie mają kontraktów na wyłączność. Obecnie w całej lidze dokładnie połowa zespołów (10) ma na przodzie koszulki logo firmy hazardowej.

W polskiej Ekstraklasie, która wystartowała równo tydzień temu na 16 drużyn tylko 1 (Śląsk Wrocław) na ten moment nie jest wspierana przez firmę bukmacherską. Logotyp czterech firm (STS, Fortuna, Betclic, LV Bet) znajduje się na froncie koszulek piłkarzy.

Zobacz też

Chińscy hakerzy atakują operatorów hazardowych

Od lata 2019 r. grupa profesjonalnych chińskich hakerów atakuje firmy prowadzące internetowe strony hazardowe. Opublikowane w tym tygodniu raporty zajmujących się

Czytaj więcej...

MGM wygrało walkę o wielką inwestycję w Osace?

MGM Resorts International jest na dobrej drodze do uzyskania licencji na zintegrowany ośrodek hazardowy w Japonii. Władze prefektury Osaka ogłosiły, że

Czytaj więcej...

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu