Bułgaria na drodze do państwowego monopolu

W Aktualności DNIA
- Updated

Bułgarski rząd przyjął projekt ustawy, która ma na celu zakazanie prywatnym podmiotom organizaowania gier loteryjnych w kraju, donosi portal Focus Gaming News. Według ekspertów może to być początek bułgarskiej drogi do zmonopolizowania całego rynku hazardowego w tym kraju.

Władysław Goranow, bułgarski minister finansów ujawnił, że rząd poparł projekt ustawy zmieniającej przepisy hazardowe w tym kraju. Zmiany całkowicie zakazałyby prywatnych gier loteryjnych w Bułgarii. Jak informuje lokalny dziennik Sofia Globe, minister miał otwarcie przyznać, że Bułgaria dąży raczej do ustanowienia monopolu państwa w dziedzinie hazardu, niż znacjonalizowania istniejących i funkcjonujących obecnie operatorów. Rządzący chcą uzyskać dodatkowe wpływy do kasy państwa, które miałyby zostać przeznaczone na wsparcie bułgarskiego sportu.

Przedstawiciele największej prywatnej bułgarskiej loterii stwierdzili w wydanym oświadczeniu, że nacjonalizacja prywatnego biznesu jest niedopuszczalnym precedensem, który doprowadzi do nieodwracalnych konsekwencji dla bułgarskiego państwa.

„Jesteśmy świadkami tego, jak wydawane są ostatnie pieniądze Bułgarów, szczególnie w takich miejscach jak stacje paliw. To zatrważające, że ludzie tankują paliwo za 10 lewów, po czym wydają kolejne 20 na hazard”, odpowiedział Goranow w wywiadzie dla bułgarskiego radia.

Goranow, niezależnie od skierowanego do parlamentu projektu ustawy, chciałby również stworzyć nową komisję ds. hazardu, gdyż jest przekonany co do konieczności restrukturyzacji obecnej. Podstawą zasadności tych zmian ma być ostatnia analiza przeprowadzona przez Ministerstwo Finansów, która ujawniła na przestrzeni lat wiele sprzecznych z interesem państwa decyzji i wiele popełnionych błędów, które według ministerstwa teraz należy naprawić.

Foto. petto123

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu