Bułgaria na drodze do państwowego monopolu

W Aktualności DNIA
- Updated

Bułgarski rząd przyjął projekt ustawy, która ma na celu zakazanie prywatnym podmiotom organizaowania gier loteryjnych w kraju, donosi portal Focus Gaming News. Według ekspertów może to być początek bułgarskiej drogi do zmonopolizowania całego rynku hazardowego w tym kraju.

Władysław Goranow, bułgarski minister finansów ujawnił, że rząd poparł projekt ustawy zmieniającej przepisy hazardowe w tym kraju. Zmiany całkowicie zakazałyby prywatnych gier loteryjnych w Bułgarii. Jak informuje lokalny dziennik Sofia Globe, minister miał otwarcie przyznać, że Bułgaria dąży raczej do ustanowienia monopolu państwa w dziedzinie hazardu, niż znacjonalizowania istniejących i funkcjonujących obecnie operatorów. Rządzący chcą uzyskać dodatkowe wpływy do kasy państwa, które miałyby zostać przeznaczone na wsparcie bułgarskiego sportu.

Przedstawiciele największej prywatnej bułgarskiej loterii stwierdzili w wydanym oświadczeniu, że nacjonalizacja prywatnego biznesu jest niedopuszczalnym precedensem, który doprowadzi do nieodwracalnych konsekwencji dla bułgarskiego państwa.

„Jesteśmy świadkami tego, jak wydawane są ostatnie pieniądze Bułgarów, szczególnie w takich miejscach jak stacje paliw. To zatrważające, że ludzie tankują paliwo za 10 lewów, po czym wydają kolejne 20 na hazard”, odpowiedział Goranow w wywiadzie dla bułgarskiego radia.

Goranow, niezależnie od skierowanego do parlamentu projektu ustawy, chciałby również stworzyć nową komisję ds. hazardu, gdyż jest przekonany co do konieczności restrukturyzacji obecnej. Podstawą zasadności tych zmian ma być ostatnia analiza przeprowadzona przez Ministerstwo Finansów, która ujawniła na przestrzeni lat wiele sprzecznych z interesem państwa decyzji i wiele popełnionych błędów, które według ministerstwa teraz należy naprawić.

Foto. petto123

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu