Chińskie media społecznościowe zobowiązują się do walki z hazardem online

W Aktualności DNIA
- Updated

W odpowiedzi na wezwanie chińskiego rządu, firmy prowadzące największe media społecznościowe w tym kraju zobowiązują się do podjęcia w 2020 roku wzmożonych wysiłków w zwalczaniu hazardu online.

W ostatni wtorek chińska firma Sina Weibo wydała oświadczenie, opisujące działania jakie w 2019 roku podjęła w celu zwalczania nielegalnego hazardu urządzanego za pośrednictwem platformy do mikroblogowania oraz zapowiedziała, że w 2020 roku zaostrzy swoje działania wymierzone w hazard online.

Firma poinformowała również, że tylko w drugiej połowie 2019 roku zidentyfikowała ok 6,5 miliona przypadków promocji nielegalnych gier hazardowych oraz zamknęła ponad 3 miliony nielegalnych kont hazardowych. W ostatnich trzech miesiącach firma usunęła ze swojego portalu ponad 360 tys. linków prowadzących do stron hazardowych. Sina Weibo do zwalczania nielegalnego w Chinach hazardu używa systemów i strategii identyfikacji i eliminacji nieautoryzowanych treści.

Weibo zobowiązało się do zwiększenia ilości kontroli oraz przekazania chińskim urzędnikom informacji o wszelkich potencjalnie przestępczych działaniach swoich użytkowników.

Oświadczenie Sina Weibo zostało opublikowane nazajutrz po wystosowaniu przez chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego wezwania do operatorów mediów społecznościowych o ulepszenie ochrony przed nielegalnym hazardem online.

Chiny intensyfikują w ostatnich miesiącach działania wymierzone w hazard online, który jest w tym kraju nielegalny. Są one kierowane nie tylko na rynek wewnętrzny. Chińczycy, z różnym skutkiem, naciskają na inne kraje regionu, aby i one podjęły walkę z hazardem online. W tym kontekście, w ostatnich tygodniach pisaliśmy między innymi o sytuacji w Kambodży i na Filipinach.

Foto. Enriqelopezgarre

Zobacz też

Jamie Foxx w nowej kampanii reklamowej BetMGM

BetMGM, spółka joint venture GVC Holdings i MGM Resorts, oferująca zakłady sportowe i gry online ogłosiła, że w jej

Czytaj więcej...

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu