Coraz bliżej legalizacji zakładów sportowych online w Portoryko

W Aktualności DNIA
- Updated

Portorykańskie władze rozpoczęły 30-dniowe konsultacje społeczne, podczas których opinia publiczna będzie miała okazję na zabranie głosu w kwestii proponowanych przepisów dotyczących zalegalizowania internetowych zakładów sportowych.

Obecnie Portoryko podlega prawu zawartemu w tzw. klauzuli terytorialnej konstytucji Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że wydane w maju 2018 roku orzeczenie Sądu Najwyższego, które legalizuje zakłady sportowe, ma zastosowanie również na wyspie. Przypomnijmy, że naziemne zakłady sportowe zalegalizowano w Portoryko przed rokiem, w ramach ustawy Betting Committee Act. Od tego czasu umożliwiono obstawianie zdarzeń sportowych, e-sportowych i wyścigów konnych poza torem, natomiast powołane Puerto Rico Gaming Commission przejęło odpowiedzialność za ustalanie warunków i wydawanie licencji operatorom.

Nowe zasady zaproponowane przez PRGC, umożliwiłyby mieszkańcom terytorium zależnego od Stanów Zjednoczonych mobilne zakłady sportowe w całym kraju oraz dodatkowe punkty detaliczne w wielu lokalizacjach. Proponowane przez komisję stawki podatkowe miałyby wynieść 7% od przychodów w przypadku operacji lądowych i 12% w przypadku  zakładów mobilnych.

Po przeprowadzeniu serii badań szacujących wartość rynku zakładów sportowych w Portoryko, analitycy przypuszczają, że branża może generować na wyspie od około 15 do nawet 87 milionów dolarów przychodu. Jak widać lokalni urzędnicy wyczuli możliwości tego rynku, bowiem już na początku roku poszukiwali konsultantów, którzy pomogliby we wdrożeniu ram regulacyjnych dotyczących tych zakładów.

Szybkie wdrożenie legalnych zakładów sportowych online mogłoby stać się jednym ze środków, w jaki państwo zastąpi utraconą część dochodów z kasyn, które zostały zamknięte w wyniku pandemii koronawirusa i wynikającym z niej brakiem zainteresowania turystyką.

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu