Czas na Afrykę

W Aktualności DNIA
- Updated
ICE Africa

W Republice Południowej Afryki zakończyły się dwudniowe targi ICE Africa. Wydarzenie, będące spin-offem dobrze znanych londyńskich targów ICE, odbyło się w dniach 24-25 października w Johannesburgu. Zgodnie z informacjami organizatorów, w wydarzeniu wzięło udział przeszło 1 800 delegatów, z czego prawie dwie trzecie pochodziło z dwudziestu pięciu państw afrykańskich, pozostała jedna trzecia to przedstawiciele jednego z sześćdziesięciu siedmiu krajów z całego świata.

ICE Africa zostało zorganizowane po raz pierwszy. Rosnące zainteresowanie rynkami wschodzącymi, w tym szczególnie Afryką, jest jednym z nowych trendów na rynku gamingowym. Nie powinno zatem dziwić, że do Johannesburga przylecieli przedstawiciele zarówno międzynarodowych gigantów, ale również małe firmy zainteresowane dostarczaniem produktów i usług do rozwijających się krajów. Na ICE Africa obecni byli także przedstawiciele regulatorów, między innymi z Ghany, Malawi, Mozambiku, Nigerii, RPA, Rwandy czy Ugandy.

Organizatorzy zbadali również główne obszary zainteresowań delegatów. Zdecydowanie najwięcej spośród nich wskazało na zakłady sportowe (64%), nieco mniej na kasyna (56%), zdecydowanie mniej na loterie (31%), bingo (23%) i pokera (19%). Jest to zgodne z wagą poszczególnych segmentów w Afryce. Zgodnie z danymi H2 Gambling Capital, na afrykański rynek gier i zakładów online składają się:

Segmenty Afrykańskiego Rynku Gier i Zakładów Online
Źródło: H2 Gambling Capital

Zobacz też

Cypr. Melco Resorts & Entertainment odpowiada na podejrzenia związane z praniem pieniędzy

Melco Resorts & Entertainment, właściciel i operator kasyn oraz ośrodków rozrywki na Cyprze, odpowiedział na ostrzeżenia Moneyval - komitetu ekspertów ds.

Czytaj więcej...

Brazylijskie przepisy po raz kolejne opóźnione

Wydaje się, że wprowadzenie regulowanych zakładów sportowych w Brazylii będzie jeszcze bardziej opóźnione. Lokalne media donoszą, że ​rząd brazylijski

Czytaj więcej...

USA. Władze Michigan zwalczają nielegalny hazard

Rada ds. Kontroli Gier w Michigan (MGCB) nakazała zaprzestanie działalności 14 firmom, które w 2019 r. prowadziły nielegalną działalność hazardową w

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu