Czas na iGaming w RPA

W Aktualności DNIA
- Updated

BtoBet, dostawca platform sportowych i igaming’owych zaczął coraz uważniej przyglądać się rosnącemu potencjałowi w Republice Południowej Afryki. W związku z tym opublikował raport zatytułowany „Transformacja południowoafrykańskiego rynku iGaming w model dla całej Afryki”, czytamy na portalu calvinayre.com.

BtoBet z zainteresowaniem obserwuje dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku południowoafrykańskim. Republika Południowej Afryki dysponująca zdecydowanie najbardziej zaawansowaną technologicznie infrastrukturą w Afryce jest gotowa, aby całkowicie uregulować rynek i pójść drogą przyjętą przez inne kraje, tak aby czerpać z gier hazardowych możliwie najwięcej korzyści, przy jednoczesnym zabezpieczeniu inwestycji operatorów oraz interesu grających.

W opublikowanym raporcie BtoBet podkreślił, iż RPA, jako kraj posiadający ugruntowany rynek hazardowy, ma ogromną szansę na rozwój technologiczny branży, a co za tym idzie znaczące zwiększenie przychodów. Opisuje też jak znaczącą rolę może odgrywać RPA w branży iGaming’owej oraz w jaki sposób wprowadzenie odpowiednich przepisów regulacyjnych mogłoby wysforować kraj na pozycję lidera branży hazardowej w Afryce.

Sabrina Solda, dyrektor ds. marketingu w BtoBet, stwierdziła, że region ten ma już dobrą reputację w kontekście sprzedaży naziemnej. Teraz podstawowym zadaniem jest osiągnięcie tego samego w sektorze online, który wciąż jest nieuregulowany. Opinię tę podziela także Themba Ngobese, CEO Casino Association of South Africa (CASA), który w niedawnej wypowiedzi stwierdził, że rząd powinien interweniować w sprawie gier hazardowych online. „Rząd musi przyspieszyć swoje działania i skoordynować wysiłki w celu egzekwowania przepisów, dzięki którym będzie chronił segment regulowanego przemysłu hazardowego i całego społeczeństwa” – dodał.

Raport „Transformacja południowoafrykańskiego rynku iGaming w model dla całej Afryki” przedstawia również dane dotyczące hazardu opublikowane przez lokalnego regulatora. Pokazują one, że ogólny przychód brutto z hazardu (GGR) notuje rokroczny wzrost w RPA, i w 2018 roku wyniósł 28,8 mld randów (ok. 2 mld USD).

Foto. misio

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu