Czy Chiny zaczną wywierać presję na europejską branżę hazardu online?

W Aktualności DNIA
- Updated

Redaktor zarządzający Inside Asian Gaming, Ben Blaschke informuje o pojawiających się opiniach, według których walka Chin z hazardem online w Azji może wkrótce spowodować, że ta potęga gospodarcza zacznie podobną presję wywierać na firmy działające w Europie. Według niego może to spowodować wyhamowanie rozwoju branży online na starym kontynencie.

Na potencjalne zagrożenie zwrócił uwagę podczas wygłoszonego wczoraj przemówienia podczas KPMG Malta Gaming eSummit, Paul Leyland, partner w Regulus Partners, firmie zajmującej się doradztwem strategicznym. Omawiając perspektywy globalnej branży gier online w 2020 r. Leyland wskazał Chiny jako możliwe zagrożenie dla działalności operatorów iGaming w ciągu koljenych 12 miesięcy. Leyland podkreśla, że dotychczasowe działania Chin wobec branży gier hazardowych wskazują, że władze tego kraju „naprawdę nie lubią hazardu online”, co więcej, spowodowały tąpnięcie na rynku azjatyckim i doprowadziły do aresztowań tysięcy ludzi i konfiskaty dóbr o wartości milionów dolarów.

Tymczasem według Leylanda, europejska branża hazardowa online nie zauważyła chińskich poczynań bowiem na razie nie zakłócały one środowiska, na którym koncentrują się Europejczycy. „Dostrzegamy jednak ogromne przesunięcie kanałów na rynkach azjatyckich, od sieci naziemnych ku działalności online. Chiński rząd to zauważył, nie akceptuje tego i już wywiera ogromną presję na Filipiny”.

Regulus Patners podkreślają, że „Jest to poziom presji, który Chiny mogą wywierać praktycznie na całym świecie”, a zachodni politycy postawieni przez chiński rząd w sytuacji wyboru pomiędzy walką o branżę hazardową i dobrymi stosunkami z tą gospodarczą potęgą wybiorą tę drugą opcję. Leyland stwierdził w związku z tym, że analitycy Regulus przewidują, iż napięcie geopolityczne wokół Chin będzie nadal rosło i będzie niosło istotne implikacje dla branży.

Przypomnijmy, że kilkanaście tygodni temu premier Kambodży oświadczył, że jego rząd przestanie wydawać licencje na gry online i nie odnowi licencji, których ważność się skończy. Decyzja ta związana była z ewidentnymi naciskami rządu chińskiego. Chiny od dłuższego czasu naciskają również na rząd Filipin, jednak prezydent tego kraju, Rodrigo Duterte, jak dotąd opiera się ich żądaniom.

Foto. Highline

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu