Czy sztuczna inteligencja pomoże z hazardowym uzależnieniem?

W Aktualności DNIA
- Updated

Operator ComeOn, należący do Grupy Cherry AB, i firma Neccton specjalizująca się w analizie danych opracowali razem nowe narzędzie wykorzystujące uczenie maszynowe, aby pomóc graczom uniknąć szkód związanych z hazardem.

Narzędzie, które zostało opracowane we współpracy z naukowcami zajmującymi się psychologią śledzi dane graczy, wykrywa wzorce ryzyka, zmiany w zachowaniu i sygnalizuje oznaki problemowego hazardu.

Jeśli gracz zostanie uznany za „osobnika wysokiego ryzyka”, narzędzie zapewnia spersonalizowane informacje zwrotne i dostosowaną komunikację, aby zachęcić do odpowiedzialnej gry.

Komunikacja z graczami opiera się na zasadach „wywiadu motywacyjnego” i podejścia doradczego opracowanego przez psychologów, którzy zachęcają gracza do zmiany zachowania poprzez zadawanie serii pytań. Projekt został pierwotnie opracowany i stosowany w leczeniu osób z problemami alkoholowymi.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do leczenia uzależnienia od hazardu jest na wczesnym etapie, chociaż istnieje przekonanie, że może to zapewnić sposób na poprawę odpowiedzialnych interakcji w grach. W lutym Europejskie Stowarzyszenie Gier i Zakładów (EGBA) stwierdziło, że nowy skoordynowany plan Unii Europejskiej dotyczący rozwoju sztucznej inteligencji może pomóc ograniczyć, a ostatecznie wyeliminować problem hazardu.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu