Dane ponad 3 mln obywateli Tajlandii zagrożone

W Aktualności DNIA
- Updated

Państwowe Tajlandzkie Centrum Koordynacji Bezpieczeństwa Komputerowego (ThaiCERT) wydało ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa prowadzenia transakcji z międzynarodowymi operatorami hazardowymi.

W wydanym w środę komunikacie ThaiCERT informuje, że około 3,3 mln danych osobowych obywateli Tajlandii zostało wykrytych w zagranicznych systemach baz danych. Ich zawartość z łatwością można było skorelować z zawartością witryn hazardowych.
ThaiCERT alarmuje, że zidentyfikowała bazę dysponującą danymi osobowymi około 41 milionów osób, z czego 3,3 miliona stanowili obywatele Tajlandii. W sieci znalazły się imiona, daty urodzenia, numery identyfikacyjne, numery telefonów i informacje bankowe.

Obywatele Tajlandii wezwani zostali do zachowania szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami, które podejmują lub mogą podejmować próby nawiązywania np. relacji biznesowych. Władze uwrażliwiają mieszkańców Tajlandii zarówno na kontakt telefoniczny, mailowy, jak i poprzez media społecznościowe.

Rządowe działania zmierzające do przywrócenia bezpieczeństwa danych obywateli Tajlandii wspólnie z ThaiCERT prowadzi Agencja Rozwoju Transakcji Elektronicznych. Bank centralny Tajlandii wydał oświadczenie, z którego wynika, że korzystający z usług witryn hazardowych Tajowie powinni jak najszybciej wystąpić z wnioskiem o wymianę dotychczas używanych kart debetowych/kredytowych.  Jak podkreślają przedstawiciele banku sama wymiana haseł na nowe nie zabezpiecza właścicieli kont przed przestępczymi działaniami podejmowanymi w sieci.

W Tajlandii mieszka obecnie nieco poniżej 70 mln osób, co oznacza, że niemal 5 proc. mieszkańców tego kraju otworzyło konta hazardowe służące do gry online. Zainteresowanie nielegalnymi zakładami online w kraju rośnie,  bowiem rząd Tajlandii nie inwestuje w zwiększanie atrakcyjności branży i oferowanych klientom produktów. Loteria prowadzona przez państwo nie cieszy się popularnością wśród obywateli. Część z nich korzysta w związku z tym również z kasyn naziemnych działających w Kambodży.

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu