Dania i Holandia. W dobie koronawirusa rośnie liczba nielicencjonowanych gier bingo

W Aktualności DNIA
- Updated

Duński i holenderski organy regulacyjne zaobserwowały w ostatnim okresie zwiększone zainteresowanie grą bingo. Szczególnie intensywnie rośnie aktywność nielicencjonowanych stron oferujących ten rodzaj rozrywki.

Regulatorzy łączą ten trend z pandemią koronawirusa. Sytuacja została oceniona jako poważna i skłoniła władze hazardowe do wystosowania ostrzeżeń do operatorów  prowadzących taką działalność, informuje Mike Johnsonz gamblingnews.com.

Holenderski regulator, Kansspelautoriteit (KSA), ogłosił na początku maja, że ​​otrzymał na temat bingo online „znacznie więcej raportów niż przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa”. Z kolei Morten Niels Jakobsen, dyrektor duńskiego Spillemyndigheden, podkreślił, że regulator zawsze zdawał sobie sprawę, że odbywają się prywatne gry między przyjaciółmi, jednak obecnie wzrasta ilość gier, w których stawką są pieniądze. Powstają też kolejne strony, które prowadzą komercyjne pokoje gry w bingo.

Jakobsen wyjaśnił, że zgodnie z przepisami, jeśli gra wiąże się z zyskiem lub nagrodą finansową, a do udziału w niej wymagana jest wpłata, organizator gry musi posiadać lokalną licencję na urządzanie gier hazardowych. Dopiero wówczas taka działalność będzie zgodna z duńską ustawą o grach hazardowych.

Biorąc pod uwagę zwiększone zainteresowanie grą bingo online, Spillemyndigheden wydał ostrzeżenie kierowane do operatorów nielegalnych gier i wezwał ich do zaprzestania działalności. Linda Lomborg, szefowa zespołu ds. odpowiedzialnego hazardu i loterii charytatywnych w Spillemyndigheden w rozmowie z portalem iGamingBusiness podkreśliła ponadto: „Jeśli organizatorzy mają wątpliwości, czy wydarzenie bingo jest legalne, zawsze mogą się z nami skontaktować”.

Podobne obserwacje ma holenderski KSA, który również potwierdza wzrost aktywności w obszarze gier bingo. Regulator podkreślił przy tym jednak, że wiele zorganizowanych gier nie miało charakteru komercyjnego, co spowodowało jego „tymczasową wyrozumiałość”. Podkreślił jednak, że wszelkie gry organizowane w celu osiągnięcia korzyści osobistych lub oszukania uczestników będą przez KSA szybko i bezwzględnie zwalczane.

foto. Samueles

Zobacz też

Hazard online w Zimbabwe zyskuje na popularności, jednak państwo nie czerpie z tego zysków

W 16 milionowym Zimbabwe, ponad 50% populacji ma obecnie dostęp do Internetu.  Dzięki rozwojowi telefonii komórkowej, mieszkańcy tego afrykańskiego

Czytaj więcej...

Urugwaj: przetarg na resort na wybrzeżu Rocha

Prezydent Urugwaju, Luis Lacalle Pou wraz z ministrem turystyki Germánem Cardoso nie zwątpili w zasadność inwestycji w zintegrowane resorty

Czytaj więcej...

Armenia zaostrza przepisy hazardowe. Ograniczenia dotyczą lokalizacji

Minister finansów Republiki Armenii, Atom Janjughazyan, podczas ostatniego posiedzenia rządu potwierdził zamiar zaostrzenia krajowych przepisów hazardowych. Nowe przepisy zmienią

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu