Dania i Holandia. W dobie koronawirusa rośnie liczba nielicencjonowanych gier bingo

W Aktualności DNIA
- Updated

Duński i holenderski organy regulacyjne zaobserwowały w ostatnim okresie zwiększone zainteresowanie grą bingo. Szczególnie intensywnie rośnie aktywność nielicencjonowanych stron oferujących ten rodzaj rozrywki.

Regulatorzy łączą ten trend z pandemią koronawirusa. Sytuacja została oceniona jako poważna i skłoniła władze hazardowe do wystosowania ostrzeżeń do operatorów  prowadzących taką działalność, informuje Mike Johnsonz gamblingnews.com.

Holenderski regulator, Kansspelautoriteit (KSA), ogłosił na początku maja, że ​​otrzymał na temat bingo online „znacznie więcej raportów niż przed kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa”. Z kolei Morten Niels Jakobsen, dyrektor duńskiego Spillemyndigheden, podkreślił, że regulator zawsze zdawał sobie sprawę, że odbywają się prywatne gry między przyjaciółmi, jednak obecnie wzrasta ilość gier, w których stawką są pieniądze. Powstają też kolejne strony, które prowadzą komercyjne pokoje gry w bingo.

Jakobsen wyjaśnił, że zgodnie z przepisami, jeśli gra wiąże się z zyskiem lub nagrodą finansową, a do udziału w niej wymagana jest wpłata, organizator gry musi posiadać lokalną licencję na urządzanie gier hazardowych. Dopiero wówczas taka działalność będzie zgodna z duńską ustawą o grach hazardowych.

Biorąc pod uwagę zwiększone zainteresowanie grą bingo online, Spillemyndigheden wydał ostrzeżenie kierowane do operatorów nielegalnych gier i wezwał ich do zaprzestania działalności. Linda Lomborg, szefowa zespołu ds. odpowiedzialnego hazardu i loterii charytatywnych w Spillemyndigheden w rozmowie z portalem iGamingBusiness podkreśliła ponadto: „Jeśli organizatorzy mają wątpliwości, czy wydarzenie bingo jest legalne, zawsze mogą się z nami skontaktować”.

Podobne obserwacje ma holenderski KSA, który również potwierdza wzrost aktywności w obszarze gier bingo. Regulator podkreślił przy tym jednak, że wiele zorganizowanych gier nie miało charakteru komercyjnego, co spowodowało jego „tymczasową wyrozumiałość”. Podkreślił jednak, że wszelkie gry organizowane w celu osiągnięcia korzyści osobistych lub oszukania uczestników będą przez KSA szybko i bezwzględnie zwalczane.

foto. Samueles

Zobacz też

Hiszpania. Oficjalny zakaz sponsoringu przez operatorów hazardowych

Hiszpańskie władze oficjalnie potwierdziły zastosowanie okresu przejściowego na wprowadzenie zakazu sponsorowania gier hazardowych w piłce nożnej. Organy z Półwyspu

Czytaj więcej...

Celebryci i znani sportowcy znikną z brytyjskich reklam hazardu

Brytyjski Komitet Praktyki Reklamowej (CAP) przygotowuje ustawę, która zakaże wykorzystywania osobistości ze świata sportu oraz innych celebrytów w reklamach

Czytaj więcej...

Grzywna dla Google za reklamy hazardu we Włoszech

Autorità per le Garanzie nelle Comunicazioni (AGCOM), włoski organ regulujący kwestie komunikacji w tym kraju, nałożył na Google grzywnę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu