Dobre półrocze portugalskiego rynku online

W Aktualności DNIA
- Updated

Portugalski regulator, Serviço Regulação e Inspeção de Jogos do Turismo de Portugal (SRIJ), opublikował wyniki licencjonowanych operatorów gier hazardowych online za pierwsze półrocze 2020 roku. Jak wynika z jego danych, w pierwszych sześciu miesiącach roku, hazard online przyniósł 139 mln €, co oznacza aż 44% wzrost w zestawieniu z wynikiem osiągniętym w tym samym okresie 2019 roku.

Pomimo zawieszenia bądź odwołania już w marcu wielu znaczących wydarzeń sportowych, SRIJ podał, że obrót z zakładów sportowych w drugim kwartale wyniósł 90,7 mln €, co w porównaniu do wypracowanych w pierwszych trzech miesiącach roku 149 mln €, nie wydaje się nadzwyczajnym spadkiem. Przychody z kasyn online w pierwszym półroczu wzrosły aż o 74,1%, osiągając 83,7 mln €. Zakłady sportowe natomiast zanotowały 15,9% wzrost biorąc pod uwagę wyniki rok do roku (55,2 mln €). Jeśli chodzi o całkowitą wartość stawek w grach online, urosła o 62,5%, osiągając 2,53 mld €. Stawki w kasynach online wyniosły 2,29 mld €, a te postawione w zakładach sportowych 239,9 mln €.

Jednak, aby ostudzić nadmierny optymizm, warto zauważyć, że liczby osiągnięte w końcówce pierwszego półrocza mogą sugerować, że boom na gry online może być krótkotrwały. Wskazują na to wyniki miesiąca czerwca, w którym to wartości zaczęły wracać do poziomu sprzed pandemii.

„Możemy wywnioskować, że zamknięcie kasyn przyczyniło się do znacznego wzrostu hazardu online, który stopniowo ustabilizował się, zbliżając się do wartości sprzed pandemii Covid-19. Obecne realia wskazują na to, że gracze preferują obstawianie w regulowanym i kontrolowanym środowisku, ponieważ mimo przyzwyczajenia do gry w lokalach, zdecydowali się przenieść na legalne witryny”, skomentowali przedstawiciele SRIJ.

Chociaż przychody z gier online wzrosły, wygląda na to, że nie nastąpił znaczny wzrost liczby rejestracji nowych kont, gdzie takowe stanowiły tylko 18% graczy w miesiącach marcu i kwietniu. Liczby te wzrosły z 53 tys. w styczniu i 43 tys. w lutym do 60 tys. nowych kont w marcu. W kwietniu i maju wyniosły one odpowiednio 53 tys. i 33,5 tys.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu