Dobry wynik francuskiego rynku gier i zakładów

W Aktualności DNIA
- Updated

Regulowany rynek hazardu online we Francji odnotował pozytywne wyniki w pierwszym kwartale 2019 r.

Dane opublikowane w tym tygodniu przez francuski organ regulacyjny ds. hazardu ARJEL pokazują, że lokalnie licencjonowani operatorzy internetowi wygenerowali łącznie GGR w wysokości 357 mln EUR w ciągu trzech miesięcy roku, co stanowi 27% wzrost w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku. Aktywne konta graczy wzrosły o 1/5 do 2,2 mln, a depozyty wzrosły o 25% do 658 mln EUR.

Wynik napędzany był głównie przez sektor zakładów sportowych. Przyjęte stawki zakładów to 1,27 mld EUR, co stanowi wzrost o 51% rok do roku i 20% więcej niż w IV kwartale 2018 r. Jest to nowy kwartalny rekord od liberalizacji rynku w 2010 r. Łączny GGR wygenerowany przez ten sektor to 222 mln EUR.

Piłka nożna pozostaje dominującym sportem w zakładach z obrotem w 1Q19 na poziomie 717 mln EUR. Drugie miejsce należało do tenisa (250 mln EUR), a trzecie dla zakładów na koszykówkę (177 EUR).

Wyścigi konne miały skromniejszy kwartał. Suma przyjętych stawek wzrosła tylko o 1% do 273 mln EUR, a GGR o 3% do 67 mln EUR. Liczba cotygodniowych aktywnych graczy w wyścigach wzrosła o 3% do 154 tys.

GGR z pokera online spadł o 1% do 68 mln EUR, co jest praktycznie jedynym wynikiem ujemnym w raporcie za I kwartał. Opłaty turniejowe wzrosły o 1%, ale gry stołowe odnotowały spadek o 3%. Liczba cotygodniowych aktywnych graczy wzrosła o 1% do 273 tys.

Zobacz też

Londyn

Wielka Brytania. Zmiany w programach VIP i reklamie online

W Wielkiej Brytanii programy VIP będą ograniczone do klientów w wieku powyżej 25 lat. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone przez

Czytaj więcej...

eWinner celuje w żużel

Gdyński bukmacher eWinner został przedstawiony jako sponsor tytularny pierwszej ligi żużlowej i oficjalny sponsor PGE Ekstraligi. eWinner dołączył do

Czytaj więcej...

Nowy organ nadzoru w Singapurze

Singapurskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiedziało, że do 2021 r. powoła nowy scentralizowany organ nadzorujący lokalny rynek hazardowy. Organ regulacyjny ds. Gier

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu