Domenę hazardową sprzedam!

W Aktualności DNIA
- Updated

Właściciele domen związanych z hazardem mogą sporo zarobić. 28 listopada na międzynarodowej giełdzie domen internetowych Sedo rusza aukcja internetowych adresów hazardowych pn. „Aukcja iGaming ”.

Sedo koncentruje się teraz na kompletowaniu adresów hazardowych, które mogą stać się atrakcją listopadowej imprezy. Planuje również promować aukcję podczas odbywającej się w tym samym czasie na Malcie konferencji Sigma iGaming.

Zainteresowanie inwestorów hazardowymi adresami typu premium z roku na rok rośnie. W 2011 r. na przykład, za niebagatelną kwotę 2,5 mld dolarów sprzedana została domena gambling.com, natomiast w 2010 r. za 1 mld zł nastąpiła sprzedaż domeny poker.org. Za pośrednictwem Sedo sfinalizowano wiele transakcji sprzedaży domen z branży hazardowej, które charakteryzowały się wysokim potencjałem inwestycyjnym. Wysoki popyt wzmacniany był przez fakt, że Google przyjął politykę ograniczania AdWords do niektórych rodzajów reklam hazardowych.

Organizatorzy aukcji czekają na zgłoszenia domen z rozszerzeniem .com, . net lub .de. , których nazwy powinny być ogólnymi terminami związanymi z hazardem, grami lub zakładami (np. betting.com, poker.com). Domena musi być prosta do przeliterowania i nie może naruszać praw stron trzecich (np. praw do znaków towarowych).

Licytacja rozpoczyna się 28 listopada i potrwa do 5 grudnia. Baza dostępnych dla kupujących domen będzie codziennie aktualizowana. Ktoś kupuje, ktoś sprzedaje?

Zobacz też

Hiszpania: koniec sponsoringu w piłce nożnej?

Rząd hiszpański zamierza zakazać sponsoringu firm z branży hazardowej na koszulkach piłkarskich. Rozwiązanie ma zostać wprowadzone w ramach nowych

Czytaj więcej...

European Lotteries publikuje raport z działalności za rok 2019

Po raz drugi w swej historii European Lotteries, organizacja zrzeszająca głownie europejskich operatorów loterii oraz ich dostawców, wydała raport

Czytaj więcej...

Betway ratuje krykieta w RPA

Znany operator internetowy, Betway zawarł umowę partnerską z Cricket South Africa (CSA) - organem zarządzającym i nadzorującym tę dyscyplinę

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu