Domenę hazardową sprzedam!

W Aktualności DNIA
- Updated

Właściciele domen związanych z hazardem mogą sporo zarobić. 28 listopada na międzynarodowej giełdzie domen internetowych Sedo rusza aukcja internetowych adresów hazardowych pn. „Aukcja iGaming ”.

Sedo koncentruje się teraz na kompletowaniu adresów hazardowych, które mogą stać się atrakcją listopadowej imprezy. Planuje również promować aukcję podczas odbywającej się w tym samym czasie na Malcie konferencji Sigma iGaming.

Zainteresowanie inwestorów hazardowymi adresami typu premium z roku na rok rośnie. W 2011 r. na przykład, za niebagatelną kwotę 2,5 mld dolarów sprzedana została domena gambling.com, natomiast w 2010 r. za 1 mld zł nastąpiła sprzedaż domeny poker.org. Za pośrednictwem Sedo sfinalizowano wiele transakcji sprzedaży domen z branży hazardowej, które charakteryzowały się wysokim potencjałem inwestycyjnym. Wysoki popyt wzmacniany był przez fakt, że Google przyjął politykę ograniczania AdWords do niektórych rodzajów reklam hazardowych.

Organizatorzy aukcji czekają na zgłoszenia domen z rozszerzeniem .com, . net lub .de. , których nazwy powinny być ogólnymi terminami związanymi z hazardem, grami lub zakładami (np. betting.com, poker.com). Domena musi być prosta do przeliterowania i nie może naruszać praw stron trzecich (np. praw do znaków towarowych).

Licytacja rozpoczyna się 28 listopada i potrwa do 5 grudnia. Baza dostępnych dla kupujących domen będzie codziennie aktualizowana. Ktoś kupuje, ktoś sprzedaje?

Zobacz też

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Bank Australia zablokuje transakcje hazardowe kartami kredytowymi

Bank Australia zablokuje swoim klientom możliwość wykorzystywania wydanych przez siebie kart kredytowych do finansowania transakcji hazardowych.Nowe rozwiązanie wejdzie w

Czytaj więcej...

Kasyna w Wielkiej Brytanii zakażą spożywania alkoholu aby uniknąć zamknięć?

Operatorzy kasyn działający na co dzień w Anglii i Walii zaproponowali wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu, tak aby uniknąć kolejnej

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu