Dzisiaj w Niemczech dzień świadomości uzależnień od hazardu

W Aktualności DNIA
- Updated

Niemieckie Federalne Centrum Edukacji Zdrowotnej (BZgA) podejmie próbę edukacji graczy na temat zagrożeń związanych z hazardem. Szczególną uwagę instytucja poświęci kwestiom automatów w  punktach stacjonarnych. W związku z tym, po raz pierwszy ogłoszony został dzień świadomości zagrożeń hazardowych, czytamy na witrynie iGaming Business.

Aktionstag Glücksspielsucht 2019 odbędzie się dzisiaj, tj. 25.09. Akcja ma być powtarzana się każdego roku, w ostatnią środę września. W jej ramach uruchomiony zostanie również portal internetowy związany z tym problemem Check-dein-Spiel.de (z niemieckiego: sprawdź swoją grę).

Dzięki nowej stronie internetowej gracze będą mogli uzyskać dostęp do informacji o różnych formach hazardu, a także wykonać autotest, który pozwoli im ocenić ich profil pod kątem ryzyka hazardowego. Jeśli zostaną sklasyfikowani jako zagrożeni lub uzależnieni, otrzymają informację o środkach jakie mogą i powinni podjąć, aby to zmienić. Akcji towarzyszyć też będzie kampania ulotkowa. Na ulotkach będą umieszczone informacje w kilku językach mówiące o możliwych zagrożeniach związanych z hazardem.

„Ważne jest, aby informować ludzi i uświadamiać ich zanim pojawią się problemy.” – powiedziała dr Heidrun Thaiss, szef BZgA. „Właśnie dlatego BZgA udostępnia na swojej stronie informacje oraz udziela porad online, w kilku językach, dla graczy i ich bliskich.”

W ubiegłym tygodniu BZgA opublikowało dane, które pokazują że w Niemczech około 1,5 miliona osób w wieku od 16 do 70 lat przynajmniej raz grało na automatach w ubiegłym roku. Maszyny, jak powiedziała dr Thaiss, są szczególnie popularne wśród osób w wieku od 18 do 25 lat.

W przypadku wszystkich dostępnych form hazardu Federalne Ministerstwo Zdrowia szacuje, że w Niemczech jest około 500 tysięcy osób, które można zakwalifikować do grupy hazardzistów. Gracze uzależnieni od automatów to około 120 tysięcy, co według BZgA było znacząco wyższą liczbą niż wskaźniki uzależnienia w innych gałęziach branży, takich jak loterie czy też zakłady sportowe.

„Duża częstotliwość uprawiania hazardu wiąże się z dużym ryzykiem uzależnienia. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, zwłaszcza że z każdą formą hazardu wiążą się różne zagrożenia.” – wyjaśniła Thaiss. „Produkty oferujące szybką rozgrywkę i krótkie przerwy między wypłatami powodują, że gracze częściej grają i wydają więcej niż zamierzają.” – zakończyła.

Zobacz też

Rosja wprowadzi nowy kwartalny podatek

Rosyjscy licencjonowani operatorzy zakładów sportowych będą musieli płacić 5% podatek od GGR, co trzy miesiące. Takie rozwiązanie ma zostać

Czytaj więcej...

Austria. Rosną obawy dotyczące nielegalnego hazardu

Austriacka policja finansowa, tzw. Finanzpolizei, skonfiskowała ponad 660 automatów do gier, w ramach blisko trzystu kontroli przeprowadzonych od początku

Czytaj więcej...

Wielka Brytania. Widmo utraty połowy etatów w branży kasyn

Polityka brytyjskiego rządu, która doprowadza do powolnego wyniszczenia przemysłu kasynowego w kraju może kosztować brytyjskie społeczeństwo miliony. Blisko połowa

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu