Efekt koronawirusa. „Zielone światło” dla zdrapek i video bingo w Kolumbii

W Aktualności DNIA
- Updated

Kolumbijski regulator Coljuegos, zdecydował się zaktualizować przepisy dotyczące gier hazardowych, wspomagając tym samym branżę w trudnym czasie pandemii, czytamy na portalu igamingbusiness.

Zgodnie z nowymi regulacjami, aktualizacja dotyczy zalegalizowania dwóch nowych gier, tj. zdrapek z natychmiastową wygraną (zarówno fizycznych jak i tych online) oraz hybrydowej gry bingo. Regulator chcąc pomóc „reaktywować” sektor, przyzwolił również operatorom loterii na uruchomienie dodatkowych losowań i gier promocyjnych. Nowe produkty hazardowe mają na celu pobudzenie rynku. Gry z natychmiastową wygraną, zdaniem przedstawicieli organu powinny zyskać dużą popularność wśród graczy, korzystających do tej pory wyłącznie z gier loteryjnych. Bingo ma natomiast „tchnąć życie” w kolumbijski sektor gier naziemnych, oczywiście z zachowaniem przy tym wszystkich zasad dystansu społecznego.

„Zamierzamy wydać zgodę na wprowadzenie video bingo, które wspomoże reaktywację lokalnego sektora gier. Nasi operatorzy będą mogli sprzedawać fizyczne karty bingo i transmitować grę online, dzięki czemu gracze zyskają możliwość gry z domu. Podejmujemy również niezbędne środki, aby firmy mogły reaktywować swoje biznesy za pomocą różnych promocji”, powiedział Juan B. Pérez Hidalgo, prezes Coljuegos.

Wspomniana aktualizacja została opracowana we współpracy Coljuegos z branżowymi stowarzyszeniami, takimi jak Fedelco, Asojuegos, Fecoljuegos, Cornazar, krajową radą gier Consejo Nacional de Juegos de Suerte y Azar, a także lokalnymi operatorami i Krajową Federacją Departamentów, reprezentującą lokalne samorządy w całym kraju.

Biorąc pod uwagę fakt, że kolumbijskie wpływy z podatków od gier hazardowych zasilają tamtejszy system opieki zdrowotnej, Hidalgo opisał aktualizację prawa jako „działanie gwarantujące odbudowę i zrównoważony rozwój lokalnych operatorów oraz gromadzące więcej środków na rzecz zdrowia Kolumbijczyków”.

To już druga w tym roku zmiana w kolumbijskim prawie hazardowym, mającą na celu pomoc branży gier w wyjściu z ekonomicznych skutków pandemii. W kwietniu bowiem, z tych samych powódek zalegalizowane zostały gry kasynowe online.

Zobacz też

Holandia. KSA wzywa do usunięcia automatów z parków rozrywki

Kansspelautoriteit (KSA), holenderski organ ds. gier hazardowych, zapowiedział, że wprowadzi zmiany w obowiązujących przepisach, zgodnie z którymi automaty do

Czytaj więcej...

Spółka Novomatic z niemiecką licencją na zakłady

Novomatic Group uzyskało licencję na oferowanie zakładów sportowych w Niemczech. Operator na terenie naszych zachodnich sąsiadów będzie działał za

Czytaj więcej...

Bukmacherzy – dlaczego produkt jest tak ważny?

Polska branża zakładów bukmacherskich została zdominowana przez dwie najpopularniejsze marki, które wspólnie kontrolują ponad 3/4 rynku. Mowa tu oczywiście

Czytaj więcej...

Mobile Sliding Menu